Людина

Космічна лихоманка – зовсім не міф, заявляють вчені

В умовах тривалого перебування в невагомості, температура тіла підвищується, а під час фізичних вправ, які необхідні у космосі, збільшується ще більше. Відкриття особливо важливе з урахуванням того, що якщо люди в майбутньому хочуть літати кудись далі Місяця – їм доведеться пристосовуватися ще й до змін власної температури або ж вирішити цю проблему яким-небудь зовнішнім способом.

Дослідники з Німеччини знімали дані про температуру в 11 космонавтів, почавши збирати інформацію за 90 днів до польоту і закінчивши через 30 днів після повернення. Протягом всього цього часу люди носили на лобі особливо чутливі датчики. Ці датчики показали, що, по-перше, в середньому через деякий час (два з половиною місяці на орбіті), температура тіла стає вищою в середньому на один градус, а по-друге, в умовах низької гравітації вона зростає швидше, ніж на Землі. Коли космонавти займалися спортом, температура їх тіла регулярно перевищувала позначку в 40 градусів.

Швидше за все, повідомили фахівці, це відбувалося тому, що ключові фактори, які регулюють теплообмін людини, піддавалися модифікації при зміні зовнішніх умов. Зокрема, піт в космосі випаровується повільніше, що призводить до перегріву при тренуваннях – і це може бути реальною проблемою для людей. Результати роботи, можливо, допоможуть вирішити цю проблему, а також вони піднімають питання про те, яким чином змінилася оптимальна температура людей в ході еволюції і як вона ще зміниться в майбутньому з урахуванням кліматичних змін на планеті.

Кнопка «Наверх»