Наука

Розмір зіниці тісно пов’язаний з інтелектом людини

Влітку цього року вчені з Технологічного інституту Джорджії набрали групу добровольців, які пройшли цілий ряд тестів на увагу, пам’ять і мислення. Так дослідники знайшли зв’язок між розміром зіниць і інтелектом людини.

Image by Sofie Zboilov from Pixabay

В рамках роботи вчені попросили 500 осіб у віці від 18 до 35 років взяти участь у ряді тестів (вони оцінювали здатність зосереджуватися, запам’ятовувати інформацію на час, вирішувати головоломки). Під час дослідження фахівці контролювали розмір зіниць учасників.

Спочатку вчені виміряли середній розмір зіниці в стані спокою за допомогою пристрою, який фіксує відбиття світла від зіниці і рогівки. Після цього апарат стежив за зміною розміру зіниць під час виконання завдань.

В результаті автори дослідження помітили, що люди, чий розмір зіниць був спочатку більшим, краще справлялися з тестами на увагу, пам’ять і мислення. Щоб зрозуміти, як саме розмір зіниці пов’язаний з інтелектом, вченим було необхідно з’ясувати, які області активуються під час вирішення тестів.

Так вони виявили, що розмір зіниці пов’язаний з областю, відомої як блакитна пляма. Вона вивільняє хімічну речовину, яка важлива для таких процесів, як сприйняття, увага, пам’ять. Автори висунули теорію, що люди з великими зіницями мають кращу регуляцію в цій області мозку, що покращує когнітивні здібності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button