Поради

Розмноження малини живцями навесні

Хто з нас не хотів би мати можливість поласувати ароматною соковитою малиною з власної грядки? Думаємо, що таких людей знайдеться дуже мало. А ось тих, хто не наважується посадити малину через страх не впоратися з доглядом за нею куди більше. Про одну з найважливіших складових догляду за малиною – її розмноженні ми і поговоримо сьогодні.

14-06-15-foto-600x400-1 (3)

Способи розмноження малини

Існує кілька способів розширити плантації малини:

  • насінням;
  • кореневими живцями;
  • зеленими живцями;
  • кореневими відростками;
  • верхівковими відводками.

Розмноження малини насінням

Насіннєвий спосіб розмноження малини – заняття досить копітке, вимагає терпіння і серйозних трудовитрат. Витягти із зібраних ягід насіння, висушити їх, зберегти, потім зуміти проростити і правильно висіяти – ось лише деякі труднощі, з якими доведеться зіткнутися тим, хто бажає виростити малину з насіння.

[ads2] Розмноження малини кореневими живцями

Хоча основні роботи з розмноження малини кореневими живцями відбуваються навесні, але сам матеріал для нього необхідно заготовити з осені. Пізньої осені виділяють сильні корені товщиною не менше 2 см, розрізають їх на частини, засипають піском і поміщають в прохолодне, добре провітрюване місце, де вони будуть знаходитись до весни. Навесні живці беруть із сховища, поміщають в живильний розчин і висаджують у теплицю або відразу на постійне місце. Для полегшення проростання живці добре поливають, а ґрунт навколо них мульчують торфом або тирсою.

Розмноження малини зеленими живцями

Спосіб розмноження малини навесні зеленими живцями підходить навіть для такої складної в розмноженні малини, як ремонтантна. Найкраще вкорінюються живці, наземна частина яких не більше 3-5 см. Більш довгі черешки приживаються погано навіть у тепличних умовах, не кажучи вже про природні. Зрізати черешки потрібно ввечері або в похмуру погоду, відразу ж після зрізання поміщаючи в поліетиленовий пакет із невеликою кількістю води. Потім живці висаджують у добре зволожений пухкий поживний ґрунт, споруджуючи над ними міні-тепличку. Через 2-3 тижні при дотриманні всіх необхідних умов слід очікувати їх укорінення.

Розмноження кореневими відростками малини

Для деяких сортів малини, кращим способом розмноження стає пересадка кореневих відростків – порослі, що з’являється біля коренів малини в кінці літа. Кореневі відростки акуратно викопують і пересаджують на нове місце, попередньо удобривши там землю.

Розмноження малини верхівковими листками

У деяких сортів малини, наприклад, чорноплідної розмноження відбувається за рахунок верхівкових пагонів, які в кінці літа схиляються до землі і там вкорінюються. Після цього таку втечу акуратно відокремлюють від материнської рослини і пересаджують на нове місце.

Натхнення: womanadvice.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button