Поради

Розмноження троянди живцями навесні

Не секрет, що в природі проблем з розмноженням троянд і шипшин не існує – вони чудово розмножуються насінням. Але для сортових рослин такий спосіб абсолютно не підходить – окрім того, що трудомісткий, так ще й отримане потомство зберігає лише малу дещицю сортових якостей своїх батьків. Саме тому культурні троянди прийнято розмножувати живцями. Про розмноження троянди живцями навесні в домашніх умовах ми і поговоримо сьогодні.

14-06-15-foto-600x439-1

Розмноження троянд навесні зеленими живцями

Найбільш часто для розмноження троянд в домашніх умовах використовують спосіб зелених живців. Зеленими живцями називають напіводеревілі частини пагонів, що зрізаються зазвичай в період бутонізації. З кожного такого пагона гострим ножем виділяють 2-3 черешка, таким чином, щоб на кожному з них виявилося по 2-3 бруньки. Верхні зрізи кожного живця роблять прямими на відстані 1 см від верхньої бруньки, а нижні косими безпосередньо під нижньою брунькою. Потім отримані живці обробляють протигрибковими засобами і відправляють на деякий час в розчин, що стимулює коренеутворення.

[ads2] Нижні листки з кожного черешка видаляють повністю, а з верхніх залишають лише одну третину. Підготовлені таким чином живці висаджують в пухку поживну землю і споруджують зверху міні-тепличку. Кожен держак заглиблюють не більше ніж на 2 см і встановлюють під кутом в 45 градусів. Потім тепличку притіняють і створюють в ній підвищену вологість за допомогою періодичного обприскування. Поява на черешку нової порослі послужить сигналом про те, що почався процес коренеутворення. З цього моменту можна починати гартувати рослину, поступово все більше збільшуючи час провітрювання теплички.

Розмноження троянд навесні здеревілими живцями

Здерев’янілі живці троянд для розмноження заготовляють восени. Взимку їх зберігають у прохолодному місці, зануривши в пісок. За цей час на них утворюються корінці. Навесні живці висаджують на окрему грядку або в парник.

Розмноження плетистої троянди живцями

Для розмноження плетистих троянд зазвичай використовують метод верхівкових живців (відводків). Ранньою весною від рослини відгинають однорічний пагін, роблять на ньому надріз і пригинають до землі за допомогою спеціальної шпильки. Зверху пагон присипають землею таким чином, щоб його частина височіла на 20-30 см. Через рік на місці пригибу утворюються корінці, і укорінений живець можна буде відокремити від материнської рослини і пересадити.

Натхнення: womanadvice.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button