Всесвіт

На Меркурії знайшли магнітні бурі

Міжнародна команда дослідників виявила на Меркурії магнітні бурі. Виявилося, що вони не залежать від розміру тіла і магнітосфери та можуть впливати на десятки процесів на космічному об’єкті.

Вчені довели, що на Меркурії, найменшій планеті нашої Сонячної системи, відбуваються геомагнітні бурі, схожі на земні. Вони відзначили, що на інших планетах, в тому числі за межами Сонячної системи, теж зустрічається це явище, причому воно не залежить від розміру тіла, магнітосфери та наявності іоносфери.

Перша з цих робіт довела, що на планеті є кільцевий струм, що представляє собою поле заряджених частинок. Друга довела існування геомагнітних бур, що викликаються кільцевим струмом. “Ці процеси дуже схожі на земні — відзначили дослідники. – Основні відмінності полягають у розмірі планети, а також у тому, що у Меркурія слабке магнітне поле і практично немає атмосфери».

Підтвердження геомагнітних бур на Меркурії отримали в результаті дослідження, яке стало можливим завдяки випадковому збігу: серії викидів корональної маси на сонці 8-18 квітня 2015 року і завершенню роботи космічного зонда НАСА Messenger, який був запущений в 2004 році і врізався в поверхню планети 30 квітня 2015 року, коли очікувалося закінчення його місії.

Корональний викид маси, що стався 14 квітня, виявився ключовим для вчених. Він стиснув кільцевий струм Меркурія з боку, зверненої до Сонця, і збільшив його енергію. Новий аналіз даних з Messenger, який опустився ближче до планети, показав «наявність інтенсифікації кільцевого струму, яка необхідна для запуску магнітних бур», — наголошується в статті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button