Технології

Розумна система освітлення на основі квантових точок точно відтворює денне світло

Інтелектуальна система освітлення набагато корисніше для людини, ніж звичайні лампи денного світла. Подробиці про розробку опубліковані в журналі Nature Communications.

Вчені розробили інтелектуальні пристрої білого світла з регульованим кольором з квантових точок – крихітних напівпровідників розміром всього в кілька мільярдних часток метра. Вони більш ефективні, також їх насиченість кольору краще, ніж у стандартних світлодіодів. Квантові точки можуть динамічно відтворювати умови денного світла в одному джерелі світла.

Інтелектуальну систему освітлення наступного покоління розробили дослідники з Кембриджського університету. Вони використовували поєднання нанотехнологій, науки про колір, передових обчислювальних методів, електроніки та унікального виробничого процесу.

Знімки монохроматичних червоних, зелених, блакитних і синіх QD-світлодіодів з електролюмінесцентним управлінням, виготовлених методом трансферного друку. Розмір виготовленого пристрою 3,0*1,5 мм.кв. Надано: Nature Communications (2022). DOI: 10.1038/s41467-022-31853-9

Вчені виявили, що, використовуючи більше трьох основних кольорів освітлення, яке використовуються в типових світлодіодах, вони змогли більш точно відтворити денне світло. Ранні тести нового дизайну показали відмінну передачу кольору, більш широкий робочий діапазон, ніж у сучасних технологій інтелектуального освітлення, і більш широкий спектр настройки білого світла.

Розроблена в Кембриджі система QD-LED продемонструвала діапазон корельованої колірної температури від 2243K (червонуватий) до 9207K (яскраве полуденне сонце) в порівнянні з сучасними інтелектуальними світильниками на основі світлодіодів (від 2200K до 6500K).

Характеристики навколишнього світла пов’язані із самопочуттям людини. Широке поширення інтелектуальних систем освітлення може мати позитивний вплив на здоров’я, реагуючи на індивідуальний настрій. Розумне освітлення також може реагувати на циркадні ритми, які регулюють щоденний цикл сну і неспання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button