Технології

Намет з нового матеріалу може охолодити себе сама за допомогою сонця і води

Грубку з собою в похід взяти можна. І вона зігріє. А ось кондиціонер з собою не візьмеш. Але виявляється охолодити намет в спеку можна і це досить просто

Дослідники з Університету Коннектикуту розробили спеціальну тканину, яка може знизити температуру в наметі на 15-20 градусів. Тканина містить наночастинки титану. Коли тканина вбирає воду, вона швидко випаровується і знижує температуру в наметі. Води потрібно порівняно небагато – на великий намет 3-4 літри на добу. І більше не потрібно нічого.

University of Connecticut

Вентилятори і портативні кондиціонери, вимагають електрики, яка рідко буває доступна в походах у віддалені місця. А спека може бути по справжньому болісна.

Але дослідники з Університету Коннектикуту знайшли вихід. Вони розробили нову автономну технологію, що дозволяє знизити внутрішню температуру намету на 15-20°C в порівнянні з температурою навколишнього середовища.

Для роботи намету потрібно тільки один зовнішній елемент, який зазвичай доступний — це вода. 3-4 літри води достатньо для охолодження намету на цілу добу.

Вчені винайшли спеціальну тканину, з якої можна зшити намет. Тканина вбирає воду з резервуара. І поверхня намету стає вологою. Волога випаровується і знижує температуру всередині.

Тканина набагато легше, ніж, наприклад, електричний вентилятор. Вся система охолодження “приводиться в дію” внаслідок нескінченно повторюваних реакцій між водою і наночастинками титану. Так що ніяких викидів немає. Все цілком екологічно. Титану треба небагато, він цілком доступний на ринку, так що виробництво «самоохолоджуваних наметів» може стати цілком рентабельним для виробників і доступним для споживачів.

Технологія має і додаткову перевагу: наночастинки титану мають антимікробний ефект. Так що повітря в наметі буде не тільки охолоджене, але і продезінфіковане.

“Вода і наночастинки піддаються оборотній реакції, знову і знову, коли вода випаровується. Вода вступає в контакт з каталітичним матеріалом, і в процесі утворюються радикали, які вбивають бактерій. Таким чином, цю тканину можна вважати ще й чимось на зразок повітроочисника”, – говорить Майкл Інвернейл, старший менеджер службою комерціалізації технологій Університету Коннектикуту.
Він вважає, що вже в недалекому майбутньому такі намети з’являться у продажу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button