Наука

Ризик криптогенного інсульту до 50 років виявився в рази вищим при періодонтиті

Дослідження показує, що періодонтит значно підвищує ризик криптогенного ішемічного інсульту у молодих пацієнтів.

Фінські та британські дослідники провели мультицентрове дослідження випадок-контроль, яке виявило зв’язок між періодонтитом і криптогенним ішемічним інсультом у пацієнтів віком до 50 років. Публікація цих результатів з’явилася в Journal of Dental Research.

Spear Education / Triangle Dental Reading / YouTube

Дослідження SECRETO під керівництвом Яакко Лескеля з Гельсінського університету включало 146 пар учасників віком 18-49 років з криптогенним інсультом і без нього. Медіанний вік учасників становив 41,9 року, з яких 58,2% були чоловіками. Статистичний аналіз проводився методом багатопараметричної умовної регресії з урахуванням факторів ризику інсульту, регулярності відвідування стоматолога і наявності відкритого овального вікна.

Періодонтит було виявлено у 27,5% учасників основної групи і 20,1% контрольної групи. Ризик криптогенного ішемічного інсульту був найвищим у випадку вираженого запального процесу в періодонті: відношення шансів (OR) становило 10,48 (95-відсотковий довірчий інтервал 3,18-34,5), а також тяжкого періодонтиту – OR 7,48 (95-відсотковий довірчий інтервал 1,24-44,9). Тяжкість інсульту зростала з тяжкістю періодонтиту.

Дослідження також показало, що ризик криптогенного ішемічного інсульту значно підвищувався після інвазивного стоматологічного лікування протягом трьох місяців перед інсультом (OR 2,54; 95-відсотковий довірчий інтервал 1,01-6,39), особливо у пацієнтів із відкритим овальним вікном (OR 6,26; 95-відсотковий довірчий інтервал 1,72-40,2).

Незважаючи на це, рівні ліпополісахаридів і ліпотейхоєвих кислот у крові не різнилися між групами, що свідчить про те, що бактеріємія не є медіатором ризику інсульту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button