Наука

Вчені придумали, як звернути старіння назад без генної інженерії

Дослідники придумали новий спосіб боротися зі старінням і віковими захворюваннями.

Image from Max Pixel, Ліцензія на використання Creative Commons Zero-CC0

Вчені з Гарвардської медичної школи вперше застосували хімічний підхід до перепрограмування клітин в більш молодий стан. Раніше цього домагалися тільки за допомогою потужної генної терапії.

Дослідження вчених засноване на тому, що експресія конкретних генів — факторів Яманаки, перетворює дорослі клітини в індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (іПС). Це відкриття, удостоєне Нобелівської премії, підняло питання про те, чи можна повернути назад старіння клітин, не омолоджуючи їх занадто сильно і тим самим перетворюючи в ракові.

Автори нового дослідження перевірили молекули, які в поєднанні можуть повернути назад клітинне старіння і омолодити клітини людини. Вони розробили високопродуктивні аналітичні методи, щоб відрізнити молоді клітини від старих і старіючих в режимі реального часу. У підсумку, вчені визначили шість хімічних «коктейлів», які відновлюють профілі генома до юнацьких станів і змінюють транскриптоміний вік менш ніж за тиждень. Найбільш потужне омолодження викликав VC6TF, де V — вальпроєва кислота, С — хімічна сполука CHIR-99021, 6 – інгібітор E-616452, Т — транілціпромін і F — форсколін. Подробиці про висновки вчених — в дослідженні.

Автори дослідження вважають, що їм вдалося просунутися в лікуванні старіння, травм і вікових захворювань. «До недавнього часу краще, що ми могли зробити, так це уповільнити старіння. Схоже, тепер ми можемо повернути це назад. Цей процес раніше вимагав генної терапії, обмежуючи його широке використання», — заявив Девід А. Сінклер, доктор філософії, професор кафедри генетики і співдиректор Центру біології досліджень старіння Пола Ф. Гленна при Гарвардській медичній школі і провідний науковий співробітник проекту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button