Земля

Високопоставленою людиною в Іспанії мідного віку була жінка, а не чоловік

Новий аналіз показав, що скелет мідного віку, виявлений в гробниці в Іспанії, спочатку ідентифікували неправильно.

У 2008 році вчені виявили скелет високопоставленої людини, похованої в гробниці на Піренейському півострові. Поховання з’явилося від 3200 до 2200 років тому. Археологи вважали, що це останки чоловіка. Однак новий генетичний аналіз показав, що ця людина, насправді, була жінкою.

Іспанські археології назвали жінку «Леді зі слонової кістки». Їх надихнули артефакти, які знайшли в могилі поруч з її скелетом. Серед них були бивень зі слонової кістки (він лежав біля її черепа), залишки кременю, яйце страуса, бурштин і кам’яний кришталевий кинджал. Результати дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports.

Більше десяти років археологи вважали, що ця людина була чоловіком і називали «Торговець слонової кістки».

Підбірка інвентарю, похованого разом з Леді зі слонової кістки. Зображення надано Міріам Лусіанес Трівіно

Спочатку вчені провели антропологічний аналіз тазових кісток і зробили висновок про те, що це чоловік. Але останки були в поганому стані, тому автори нового дослідження використовували інший метод.

Вони провели пептидний аналіз зубної емалі скелета амелогеніна, щоб дізнатися, чи містить він ген AMELX. Він знаходиться на X-хромосомі (одна з двох статевих хромосом людини). У підсумку, вчені його знайшли і підтвердили статеву приналежність останків.

Хоча мало що відомо про те, ким була ця жінка, археологи вважають, що свого часу вона була «високопоставленою людиною» в цьому конкретному суспільстві, пишуть вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button