Поради

Самостійний монтаж кондиціонера: що варто врахувати?

Чи можна встановити кондиціонер самостійно? Однозначної відповіді немає, адже все залежить від технічних можливостей, загальних знань і інструментів, які у вас є. Це питання часто ставлять ті, кого цікавить – у будинках, квартирах або офісах. Звісно, можна зробити все власними зусиллями, але чи будете ви готові до того, що щось може піти не так? Тож найкраще звернутися до професіоналів, які мають значний досвід у монтажі.

З якою проблемою ви можете зіткнутися під час встановлення кондиціонеру?

З теоретичної точки зору, внутрішній і зовнішній блоки кондиціонера з’єднані електричними проводами й мідними трубами, якими тече холодоагент. Ці з’єднання повинні бути виконані бездоганно й бути герметичними.

Тут ми стикаємося з першою серйозною проблемою, адже для перевірки правильної роботи агрегату потрібен інструмент, який називається манометром. Однак можна обійтися без професійного інвентарю, якщо вам вдасться придбати якісні мідні труби у чесного продавця.

Друга потенційна проблема полягає в тому, що установка буде значно довшою, оскільки потрібно точно розрізати ці труби на місці складання. Також вони можуть виявитися занадто короткими, якщо ви помилитеся під час розрахунків і вимірювань.

За допомогою встановлених і підключених пристроїв потрібно видалити вологу й повітря з установки. Це робиться завдяки підключенню професійного насоса. Залежно від тривалості установки й температурних умов, він повинен працювати деякий час, виробляючи максимальний «вакуум». Це крок, який не можна обійти, якщо ви хочете гарантувати, що обладнання працюватиме бездоганно протягом тривалого часу.

В інтернеті можна знайти багато відео й порад щодо розв’язання проблеми з дорогим обладнанням, але вони не завжди працюватимуть. Також є ризик пошкодити пристрій. Окрім згаданих проблем, самостійна збірка зазвичай еквівалентна скасуванню гарантії на кондиціонер, тож чи варто ризикувати?

Найбільш поширені помилки монтажу

1. Неправильний вибір потужності для охолодження пристрою.

Щоб кондиціонер виконував свої функції, його потрібно правильно підібрати для приміщення, яке охолоджується. Стандарт: 1 кВт на 10 м2 – у будинках, офісах та інших приміщеннях. Окрім цього обов’язково враховуйте:

  • надходження тепла від вікон;

  • штучне освітлення;

  • кількість людей і обладнання в приміщенні.

І вже на основі цієї інформації й варто вибирати пристрій. Також слід перевірити кількість змін повітря за годину (кондиціонер повинен «оновити» не менше 5 «кубів» приміщення протягом години).

2. Неправильне розташування внутрішнього блоку.

Для того, щоб вітальня була ефективно охолоджена, внутрішній блок кондиціонера слід розмістити біля вікон, оскільки вони виробляють найбільше тепла в літні дні. Помилково розміщувати кондиціонер біля ліжка або так, щоб він дув на стіл або диван, тому що тоді буде великий ризик застудитися.

3. Неправильне під’єднання до розетки під внутрішнім блоком або неправильне з’єднання із зовнішнім агрегатом.

Обидві помилки можуть призвести до протікання системи й втрат холодоагенту.

4. Мимовільне обвалення труби при згинанні установки.

Потрібно пам’ятати, що мідна труба повинна бути акуратно зігнута під правильним кутом. В іншому випадку вигин труби обмежить потік холодоагенту й призведе до несправності пристрою.

Будь ласка, врахуйте все це, якщо ви все ж таки вирішите встановлювати кондиціонер самостійно. Та краще доручити таку справу майстрам із досвідом: компанії, які продають обладнання, зазвичай також пропонують послуги з монтажу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button