Поради

Що означають кольори квітів

Букет — це не просто композиція кольорів та ароматів. Це спосіб комунікації між людьми. Саме тому важливо донести вірне послання. Наприклад, візьмемо троянду. На Сході вона уособлює любов. Греки, у свою чергу, асоціюють цю квітку з пристрастю, що поглинає усе. Цікаво, що таке ж саме значення в Іспанії до початку XX сторіччя мала гвоздика.

У деяких країнах навіть були розроблені своєрідні буклети, що допомагали людям завдяки букету виразити почуття. В якості прикладу візьмемо «Реєстр про квіти», що був розроблений за часів Катерини II у Російській Імперії. Ось уривки з нього:

  • «Червона троянда — давай помиримося».
  • «Червоний тюльпан — я тебе кохаю».
  • «Червона гвоздика — між нами усе кінчено».

Особливе значення у цьому реєстрі надавалося кольорам. Червоний традиційно був символом любові, чорний смутку, а жовтий символізував зраду. Тобто, приславши не той букет, ви могли б як мінімум викликати непорозуміння, або ж заслужити виклик на дуель.

На даний момент люди не використовують мову квітів. Ці знання розповсюджені лише серед професійних флористів, хоча й серед них вони не є обов’язковими. Значно більше уваги надається загальній композиції, компіляції ароматів та кольорів.

Послання, закладене у квіті люди відчувають на рівні інтуїції. Власне, саме так і обирають букети. Проте інколи, так хочеться розповісти цілу історію, щоб донести власні почуття. Для таких випадків й існує словник квітів.

До речі цей словник або перекладач може стати чудовим доповненням до букета. З його допомогою дівчина точно зрозуміє ваше послання. Мало того, можливо, ваша діаграма матиме зворотній зв’язок.

Основні терміни

Як ви вже, мабуть, зрозуміли для кожної країни й часу характерне своє трактування квітів. Саме тому, щоб не зробити фатальну помилку краще за все звертатися до першоджерел. Сакральних знань, які передавалися нам в обрядах та традиціях. Отож згідно з ними:

Жовтий символізує сонце й світло. Такі квіти дарують людям, яким хочуть побажати світла й добра. Якщо ж брати культурний пласт, то жовті букети дарують творчим людям, якими захоплюються. Проте з цим кольором зв’язаний один стереотип, про який слід пам’ятати. А саме зрада, невірність, розлука. Достатньо згадати безсмертні твори Булгакова.

Оранжевий — сила, влада, гордість. Такий букет буде доречним у якості подарунку начальнику або начальниці.

Синій — туга й вірність. Такі квіти дарують чоловікам на Сході, коли ті йдуть на війну. В наших же містах бузок дарують тим, хто відрізняється оригінальністю та вишуканістю.

Фіолетовий — дружба.

Зелений — мир.

Білий — рахується доречним до будь-якого букету. Якщо ж брати чисто символічний зміст, то це чистота, невинність, ніжність. Проте деякі квіти несуть зовсім інший зміст. Наприклад, біла кала чи хризантема — смуток й журба. Польові рослини цього кольору можна дарувати без жодного приводу. У свою чергу акація виступає символом чистої й світлої любові.

Рожевий — юність й скромність. Квітки рожевого кольору можна дарувати чоловікам й жінкам будь-якого віку. При чому привід може бути найрізноманітнішим. Букет цього кольору виражає ваше гарне ставлення до людини.

Червоний — традиційно любов та пристрасть. При цьому відтінків може бути безліч. Світло-червоний букет можна подарувати другу або родичу, темно-червоний — тільки коханому або коханій.
Купити квіти у deliveryflower.com.ua можна з будь-яким підтекстом. Мало того, якщо ви хочете донести особливе послання, то завжди можна зробити індивідуальний букет, залишивши свої побажання флористу на сайті. Замовлення виконується на протязі трьох годин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button