Поради

Нетипова конфігурація 1С: всі складності обслуговування

kursy_buhgalter_img101З розвитком комп’ютерних технологій фахівці подумали і про допомогу бухгалтерам та управлінцям. Рутинну роботу з первинними документами та збір даних для звітності їм вдалося автоматизувати, спростити. Саме за програму «1С: Бухгалтерія», розроблену в 1991 році, сьогодні завдячують компанії 1С кадровики, бухгалтери, комірники, працівники торгівельних організацій і т.інш. Так, ця аудиторія дуже велика. А використання програми 1С завжди актуально.

У зв’язку з постійними змінами в законодавстві, програма теж потребує постійного оновлення. Тому розробники не залишаються без роботи. Можливо, саме це вони і передбачали, коли брались за написання програми, адже без роботи вони не залишаться.

Зрозуміло, що всі зміни та нововведення вносились поступово. Програма удосконалювалась, і продовжує удосконалюватись. Бухгалтерський облік – справа не з простих, тому і програма потребує кваліфікованих фахівців.

Коли на підприємстві встановлено ліцензійну програму, то вона має типову конфігурацію (рисунок 1).

kursy_buhgalter_img101_1

Рис.1 Типова конфігурація

До такої програми з легкістю можна отримати сучасну кваліфікаційну консультацію та й саме оновлення за потребою. Розробники слідкують за змінами в законодавстві, тому завжди напоготові із внесенням змін у програму. Тому, з типовою конфігурацією працювати просто. Головне, необхідно своєчасно зробити архів бази даних, встановити оновлення через «Підтримку». Потім виконати дію «Завантажити змінену конфігурацію».

Цей процес займає зовсім небагато часу.

До того ж в Інтернеті можна знайти інструкцію по оновленню типової бази крок за кроком. Грамотний бухгалтер може справитись сам. А ще він може дізнатись про це на курсах бухгалтерів 1С.

Є такі випадки, коли підприємству замало звичайної типової конфігурації, тому за допомогою фахівців вносять зміни в програму самостійно (рисунок 2).

kursy_buhgalter_img101_2

Рис. 2 Приклад нетипової конфігурації програми 1С

Тому і оновлення такої нетипової програми буде складнішим.

Треба зауважити, що без професійного, кваліфікованого фахівця не обійтись.

Нетипова конфігурація буває двох видів:

  • написана програмістом самостійно (з нуля);
  • у типову конфігурацію внесено зміни (навіть у випадку, коли змінено хоча б один реквізит).

Відповідно, внесення змін в такі конфігурації будуть різними.

У першому випадку потрібно звертатись до програміста, який писав програму, адже саме він в курсі всіх справ. Залишається довіритись професіоналізму і високій кваліфікації спеціаліста, або самостійно чи за допомогою курсів 1С програмування провести оновлення програми.

У другому випадку спочатку потрібно детально проаналізувати відмінність наявної програми 1С від типової конфігурації. Потім внести зміни і перевірити, чи працює програма. Це може зробити лише професіонал. Адже тут іде мова про збереження бази даних та безпечну, стабільну роботу програми.

В обох випадках обов’язково потрібно зробити наступні кроки:

  • встановити конфігурацію;
  • знайти типову конфігурацію потрібного релізу;
  • знайти типову конфігурацію останнього релізу необхідної версії;
  • зробити копію файлів старої програми.

Далі починається кропітка робота – проведення аналізу відмінностей, тобто, визначення: що залишити в конфігурації незмінним, а що оновити. Внесення змін у конфігурацію є нестандартною операцією і потребує особливої уваги. Відповідно й часу на цю роботу йде більше й вона коштує дорожче, аніж оновлення типової конфігурації. Головне – це МОЖЛИВО. Безвихідних ситуацій не буває.

Гостішев Дмитро, stimul.kiev.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button