Відео

Що приховують океанські глибини: вчені досліджували дно Тихого океану (відео)

Група вчених, що беруть участь в міжнародному проекті Nekton Mission, який досліджує Індійський океан і особливо рельєф його дна в районі Сейшельських островів, де акваторія найменш вивчена.

Вчені занурюються у воду на глибину до 500 метрів і спостерігають мешканців глибин і їх взаємини один з одним. Головною метою місії є вивчення антропогенного впливу на біоценоз та розробка заходів щодо його збереження.

Ми пропонуємо вашій увазі відео, відзняте 12 Квітня 2019 року. Глибина занурення в цей раз була невеликою, проте дослідникам вдалося подарувати нам унікальні кадри того, як виглядає дно Індійського океану на гранично близькій дистанції:

Западина Індійського океану почала формуватися приблизно 150 млн років тому при розпаді Гондвани, тобто, відносно недавно. Сучасні обриси океан придбав приблизно 25 млн років тому. Рельєф дна Індійського океану складний і різноманітний. Це пов’язано з розташуванням океану на стику трьох великих літосферних плит: Африканської, Індо-Австралійської і Антарктичної. Уздовж кордонів цих плит в акваторії океану проходять серединно-океанічні хребти. Для цих частин океану характерні сейсмічність і вулканізм, а також наявність рифтових зон і поперечних розломів. Між хребтами розташовані глибоководні улоговини.

В Індійському океані в рифтових западинах молодого червоного моря, що утворився 5-3 млн років тому, виявлені гідротермальні поля. Тут морська вода опускається по тріщинах на глибину, нагрівається більш ніж 400 °С і насичується металоносними опадами, що містять залізо і мідь. Після цього вода піднімається вгору і проникає в холодні придонні води, утворюючи так звані «чорні курці». Якщо температура нижче, ніж 300 °С, то формуються «білі курці».

Найбільша глибина Індійського океану зафіксована в Зондському жолобі — 7729 метри. Цей жолоб, розташований на межі Індійського і Тихого океанів, є частиною Тихоокеанського вогняного кільця, отже, районом активного землетрусу і підводного вулканізму. Зона шельфу займає невелику площу, але найбільш значна біля берегів Азії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button