Наука

Знайдена загадкова мережа мозку, з якою пов’язані шість психічних розладів

Вчені виявили, що шість психічних розладів, здається, пов’язані з однією і тією ж основною структурою мозку. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Human Behavior.

Вчені виявили таємничу мережу мозкових зв’язків, яка пов’язана з кількома психічними розладами, включаючи шизофренію, депресію та обсесивно-компульсивний розлад (ОКР). Як вона працює, поки невідомо. Однак одне відкриття мережі призведе до її подальших досліджень. Це допоможе з’ясувати, чому у багатьох пацієнтів, яким діагностували одне психічне захворювання, спостерігалися симптоми і інших патологій.

“Симптоми половини пацієнтів, яких ми лікуємо, відповідають критеріям більш ніж одного розладу, — пояснює доктор Джозеф Тейлор, директор транскраніальної магнітної стимуляції в центрі терапії мозкових ланцюгів Brigham and Women’s Hospital в Бостоні і перший автор дослідження.
Результати підтверджують думку про те, що розлади, які часто виникають разом, походять з тих самих «нейробіологічних джерел».

В цілому, вчені виявили шість розладів – шизофренію, біполярний розлад, депресію, залежність, ОКР і тривожний розлад, — які «ділять між собою» цю основну схему.

“Ми підозрюємо, що інші психічні розлади також пов’язані з тією ж мережею”» – пояснює перший автор дослідження

Нововідкрита схема відрізняється від інших, вже відомих — таких, як мережа пасивного режиму роботи мозку і мережа визначення значущості. За словами вчених, деякі “вузли” в цих ланцюгах пов’язані з психічними розладами, в той час, як інші — ні, але “відповідають” за ключові аспекти когнітивної функції (вибіркове увагу і сенсорна обробка). Якщо вчені зрозуміють, як працює нова схема, то стане відомо, як дефіцит цих функцій впливає на різні психічні захворювання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button