Всесвіт

Подивіться на найбільш детальне зображення кратера на Місяці, зроблене із Землі (фото)

Радарне зображення Місяця з рекордною роздільною здатністю створили за допомогою передавача, потужність якого менше домашньої мікрохвильової печі.

Інженери з обсерваторії Грін-Бенк використовували кілька радіотелескопів, щоб зробити з Землі радіолокаційні зображення Місяця з рекордно високою роздільною здатністю. Технологія не вимагає великих витрат електрики і підійде для дослідження планет, супутників і астероїдів Сонячної системи і захисту Землі від зовнішніх загроз.

Знімок місячного кратера, отриманий за допомогою радіолокації. Зображення: Raytheon Technologies, GBO. Знімок в повному дозволі доступний за посиланням

Вчені використовували малопотужний радіолокаційний передавач, якому було достатньо 700 Вт вихідної потужності для передачі радіосигналу на частоті 13,9 ГГц. Пристрій був націлений на Місяць, а відбиті радіосигнали дослідники отримали за допомогою існуючих радіотелескопів, встановлених в Національній радіоастрономічній обсерваторії (NRAO).

Цей передавач служить прототипом для створюваної системи дослідження Сонячної системи за допомогою радіолокації. Дослідники планують розробити радар потужністю 500 кВт, який зможе досліджувати набагато віддаленіші та менші об’єкти.

Знімок місячного кратера, отриманий за допомогою радіолокації. Зображення: Raytheon Technologies, GBO. Знімок в повному дозволі доступний за посиланням

Вихідна потужність цієї системи буде в тисячу разів більше ніж у прототипу, а смуга пропускання досягне 600 МГц. Така система зможе виявляти, досліджувати і відстежувати потенційно небезпечні об’єкти, які можуть перебувати на шляху до Землі.

У наших тестах ми змогли сфокусуватися на астероїді на відстані 2,1 млн км від нас, що більш ніж у п’ять разів перевищує відстань від Землі до Місяця. Розмір астероїда становить близько кілометра, що достатньо для того, щоб викликати глобальне спустошення в разі удару”, – говорить Патрік Тейлор, керівник дослідження

Дослідники відзначають, що крім пошуку і дослідження небезпечних об’єктів нову систему можна буде використовувати для дослідження в режимі реального часу різних об’єктів Сонячної системи, в тому числі далеких планет і їх супутників.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button