Поради

Що таке консалтинг та консалтингова компанія?

Виникнення консалтингу?

Постійні і досить важливі зміни в технологіях, ринках збуту і бажаннях клієнтів стали буденністю, і підприємства, які бажають зберегти свою конкурентоспроможність, змушені постійно змінювати корпоративну стратегію і тактику.

Для того що б «залишатися в ринку» часом не вистачає внутрішніх ресурсів для адекватного та своєчасного реагування на зміни, що відбуваються. Тому допомога висококваліфікованих фахівців у тій чи іншій галузі була дуже доречною.

04-09-15-foto-600x400-1 (2)

Що ж таке консалтинг?

Консалтинг -означає консультування. По суті консалтинг це вид інтелектуальних послуг, пов’язаний з вирішенням проблем компанії в управлінні або організаційного розвитку.

Коло питань, які можна вирішити консалтингом досить велике, крім того спеціалізовані компанії, які надають ці послуги можуть бути, як вузько спеціалізовані в певній галуззі консалтингу (наприклад юридичний консалтинг, бухгалтерський або фінансовий консалтинг, якого, до речі, навчають в http://360.zp.ua/ підтвердять якість навчання), так і охоплювати повний спектр послуг у цій галуззі.

Тому, кожен спеціаліст або компанія, що надає послуги в цій сфері, вкладає в поняття консалтингу свій сенс, який визначається напрямом роботи фірми.

Можна виділити наступні види управлінського консалтингу:

– Стратегічний консалтинг
Аналіз ринків збуту продукції, аналіз конкурентів, динаміка виробництва, аналіз розвитку технологій, аналіз логістики;

– Маркетинговий консалтинг
будується система управління ринковою поведінкою потенційних і реальних покупців;

– Операційний консалтинг
Впровадження ефективної системи управління, а саме: інформаційний обмін, документообіг, системи матеріальної стимуляції співробітників, розподіл функцій і повноважень, впровадження планування, і т.д.

– Кадровий консалтинг
А саме підбір кадрів, корпоративна культура і т.д.

Таким чином, головним завданням консалтингу можна назвати підвищення ефективності бізнесу, поліпшення якості керівництва.

Причини звернення в консалтингову компанію?

Коли компанія намічає перебудову системи, пов’язану з розширенням або корінною зміною її спектру діяльності з метою переорієнтацією на більш перспективні і вигідні напрямки.
З метою створення необхідного іміджу перед своїми партнерами і затвердження своїх позицій на ринку. Прикладом може служити проведення аудиторської перевірки і потім відкрита її публікація.
Коли підприємства перебувають на межі краху і власними силами вибратися з цього положення не в змозі через відсутність досвіду або внутрішніх ресурсів.

Вимоги до консалтингової компанії:

Консалтингова компанія зобов’язана мати необхідні навички і відпрацьовані технології вирішення завдань.
Консалтингова компанія повинна бути незалежною від традицій, негласних правил, що існують в компанії, політики управлінців. Висновки повинні носити вільний і об’єктивний характер.
Консалтингова компанія повинні бути сторонньою по відношенню до аналізованої компанії.
Консалтингова компанія повинна враховувати власний досвід замовникам для постійного вдосконалення своєї діяльності.
Консалтингова компанія повинна працювати з багатьма замовниками з метою накопичення, аналізу та переробки даних.
Консалтингова компанія повинна володіти навчальним ефектом для клієнтів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button