Людина

Захоплення ґаджетами може вплинути на психічне і фізичне здоров’я дітей

Останнім часом у наукових колах з’явився термін «phubbing», що означає, хтось ігнорує когось в соціальному оточенні, дивлячись у свій телефон. Мова йде про так звану «цифрову інтоксикацію», кажуть експерти, рівні якої значно зросли серед сучасної молоді і можуть мати серйозні наслідки для їх фізичного і психічного здоров’я.

c86f865a0c630da3400c6242ba9ed260

Коли є надмірний вплив одного подразника, мозок ігнорує інші стимули, пояснюють фахівці. Тому якщо хтось постійно взаємодіє зі своїм електронним ґаджетом, телефоном або планшетом, то він може почати нехтувати іншою інформацією. Все це, в кінцевому підсумку, може призвести до розвитку когнітивних проблем, труднощів з концентрацією уваги, аналізом і прийняттям рішень, попереджають вчені.

Діти, які постійно «приклеєні» до своїх ґаджетів, в результаті стають асоціальними і неуважними до свого оточення. На думку дослідників, захоплення ґаджетами може змінити фокус побудови відносин, а також підвищити ризик розвитку деяких захворювань, в тому числі дитячого ожиріння і діабету, так як молодь стає більш зацікавленою в проведенні часу «онлайн», а не у фізичній активності і прогулянках на свіжому повітрі.

Не варто забувати і про те, що від наслідків випромінювання мобільних телефонів страждає мозок дітей, а розвиваючий мозок, як відомо, дуже вразливий до впливу випромінювань. Це випромінювання може привести до генетичних порушень в результаті змін ДНК і викликати в зрілому віці безпліддя або недоумство. У короткостроковій перспективі це може призвести до головного болю, сухості очей, болі в дрібних суглобах і т. д.

Природно, повністю ізолювати дитину або підлітка від всіх видів електронних ґаджетів майже неможливо в сучасному світі, а також непрактично. Експерти радять батькам обмежувати час, який щоденно витрачається дитиною на використання сучасних пристроїв, а також проводити більше часу з дітьми на свіжому повітрі і завжди вимикати ґаджети, коли ви робите щось разом всією родиною.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть