Поради

Що таке одноразки та в чому секрет їх популярності?

Куріння шкодить здоров’ю в будь-якому разі, але це не заважає багатьом людям продовжувати це робити. Останнім часом дуже популярними серед молоді стали одноразки, або іншими словами одноразові електронні цигарки. Вони нагадують вейпи, але мають певні відмінності.

Що таке одноразки та як вони працюють

Електронні цигарки такого типу називають одноразками через неможливість їх зарядити. Вони розраховані на певну кількість затяжок, а коли цей ліміт закінчується, то такий девайс просто йде в сміття.

Будова одноразових цигарок дуже проста. Зовні це пластиковий корпус різного дизайну. Виробники часто їх роблять кольоровими або однотонними матовими, щоб приваблювати увага покупців. Всередині розміщений акумулятор та резервуар з сумішшю для куріння.

Під час куріння суміш зменшується, а акумулятор потроху розряджається. Система просто.

Який склад рідини для одноразок

Є дуже багато виробників одноразок. Всі вони використовують різні матеріали та суміші для наповнення електронних цигарок. Склад цієї рідини може бути різних, але зазвичай у них є:

 • Пропіленгліколь.
 • Гліцерин.
 • Вода.
 • Сольовий нікотин.
 • Ароматизатор.

Смак обирає сам покупець, а якість та безпека суміші залежить саме від виробника. Треба обирати перевірені бренди, які турбуються про свою репутацію та не продають неякісні товари на ринку.

Види одноразок

Зазвичай покупці звертають увагу не на виробника (як у випадку зі звичайним цигарками), а на інші критерії. Їх є декілька і саме по них можна виділити декілька видів одноразок.

За кількістю затяжок одноразки поділяються на три групи:

 • до 500 затяжок;
 • від 800 до 2000 затяжок;
 • від 2000 затяжок.

На цей критерій впливає кількість рідини, яка знаходиться всередині. Її може бути від 1,2 мл до 12 мл. Це буде також впливати на вагу. Маленькі одноразки важать приблизно 10-15 грам, а от великі на 2000 і більше затяжок можуть мати вагу 80 г. 

Багато хто вибирає саме середній варіант 800-2000 затяжок. Такі моделі мають хороше співвідношення ціни та терміну служби. Але не завжди кількість затяжок вказана на упаковці буде відповідати реальності. Іноді одноразка може прослужити довше, а іноді закінчитись раніше.

Окремо поділяють одноразки за кількістю нікотину. 

 • С високим вмістом 5%.
 • Легкі с низьким вмістом – 1,5-3%.
 • Безнікотинові. Вони нагадують звичайний вейп. Курець відчуває лише смак одноразки.

Головний критерій по якому обирають одноразки – це смак. Вони бувають різні. На що вистачить фантазії у виробника. Існують фруктові, свіжі (з використанням ментолу і м’яти), зі смаком напоїв та інших продуктів (кола, кава, шоколад, піна колада), табачні (рідко можна зустріти, мають запах звичайного табаку).

Плюси та мінуси одноразок

Одноразові електронні цигарки не даремно користуються такою популярністю. Вони мають ряд плюсів:

 • Ціна. Якщо людина курить не багато, то однієї одноразки вистачить доволі на довго. А от цигарки дуже швидко закінчуються та й коштують дорого.
 • Легкість у використанні. Одноразові електронки не потрібно чистити чи заправляти. Людина просто їх використовує та викидає у смітник.
 • Компактність. Одноразку можна кругом носити з собою в сумці чи кишені. Вона легка та маленька.
 • Запах. Після куріння одноразки не залишається неприємного запаху на тілі, речах та в приміщенні.

Не зважаючи на таку кількість плюсів, є й мінуси. Ну, по-перше, куріння все ще шкодить здоров’ю у будь-якому форматі. По-друге, неякісні одноразки можуть швидко втрачати смак. Ну і останнє – термін придатності. Іноді кількість затяжок в реальності менша, ніж заявлена на упаковці. Але купувати одноразові електронні цигарки чи ні, це вибір кожного.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button