Поради

Що таке скважина на воду?

В приватних будинках, на виробництвах, сільськогосподарських підприємствах постає потреба в якісній питній воді. Якщо немає підведеного водопроводу, доведеться бурити свердловину, звернувшись до професійних компаній. Такі роботи повинні відбуватися відповідно до українського законодавства. Тому замовнику необхідно отримати дозвіл на буріння та мати паспорт свердловини. Компанія Navkolo допомагає отримати необхідний пакет документів. 

Як узаконити скважину?

В Україні діє закон про порушення правил використання природних надр (пункт 2 статті 240 Кримінального Кодексу України). Відповідно до документа у власника артезіанської свердловини повинні бути папери, які затверджують її легалізацію. Паспорт артезіанської свердловини належить до ключових документів, необхідних для підтвердження законності споруди. 

Легалізація свердловини передбачає виконання кількох етапів робіт:

 • створення проєкту буріння;
 • отримання дозволу від контролюючих органів на здійснення роботи;
 • будівництво об’єкта;
 • встановлення лічильників, кранів та фільтрів;
 • отримання документів на свердловину;
 • внесення об’єкта у відповідний реєстр водозабірних споруд;
 • отримання дозволу на використання води. 

Щоб виготовити потрібні папери, варто звернутися в компанію Navkolo, яка виконує такі роботи. 

Як отримати паспорт на свердловину?

Якщо фізична особа чи підприємство експлуатує водні ресурси, обов’язково потрібно отримати паспорт на свердловину. У цьому документі вказуються характеристики та параметри об’єкта, наприклад, глибина, застосована технологія буріння, об’єм води, тип та принцип роботи очисного фільтра тощо. Залежно від типу об’єкта в паспорті можуть міститися різні дані. Проте найчастіше там вказуються:

 • Місце розташування скважини, відстань від найближчих промислових та житлових об’єктів, координати на мапі. 
 • Основні характеристики: глибина, ширина, розмір зони фільтрування води тощо. 
 • Хімічний склад рідини: вміст солей, наявність небезпечних сполук, мінералізація тощо. 
 • Містяться результати перевірки води на наявність бактерій, їхній тип.
 • Надається інформація про режим роботи об’єкта, наприклад дебіт рідини,  водопідйомність тощо. 

Отримання паспорта належить до обов’язкових процедур, які потрібно провести перед запуском свердловини в експлуатацію. Якщо власник використовує об’єкт незаконно, ризикує сплатити великий штраф та позбавитися права на використання скважини.

Компанія Navkolo — розробка паспорта артезіанських свердловин

Компанія Navkolo працює на українському ринку понад десять років, і допомагає організаціям отримувати дозвільну та проєктну документацію для побудови та узаконення різноманітних технічних об’єктів. Navkolo – екологічні послуги надає швидко та якісно, адже над завданнями працює команда фахівців з багаторічним досвідом роботи. 

За час роботи компанія успішно виконала понад півтисячі різноманітних проєктів. А сфера діяльності Navkolo поширюється на всю територію України. Спеціалісти проводять лабораторні перевірки зразків питної води, повітря, стічних вод. Екологічні послуги надаються будівельним компаніям, сільськогосподарським підприємствам, промисловим організаціям та ін.

Звернувшись у Navkolo, клієнти отримують дозвільні документи у сфері охорони водних ресурсів та атмосферного повітря, проєктну документацію. Крім дозволів, компанія займається створенням планів малих ГЕС, ставків, гідротехнічних споруд, створенням дамб, укріпленням берегів. Замовити консультацію можна за контактними номерами телефонів, вказаними на сайті. Більше корисної інформації про Navkolo у соціальних мережах. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button