Поради

Як користуватися компасом. Як працює компас – інструкції та позначення.

Чи знаєте ви, як користуватися компасом? З тих пір як люди перебралися з полів, лісів і осіли в містах, необхідність в орієнтуванні на місцевості відпала через непотрібність. Але для тих, хто пов’язав своє життя з подорожами і дослідженнями нашої планети, цей прилад є незамінним помічником.

17-12-14-foto-550x309-2

Як працює компас

Цей крихітний механізм може в потрібну хвилину врятувати життя вам і вашим супутникам, а також заощадити час і сили під час подорожі, якщо знати, як користуватися компасом.

Хтось може обуритися: «Навіщо нам цей пережиток минулого, коли є сучасна високоточна електроніка, яка не тільки направить в потрібну сторону, але ще й підкаже, де можна з комфортом переночувати?». Виявиться такий скептик в поході де-небудь в горах Алтаю, Гімалаях або в «мертвій зоні», де не працює супутниковий зв’язок, він одразу зрозуміє свою помилку.

Він може працювати абсолютно автономно, без батареї і живлення від мережі. По суті, це вічний помічник, який може служити однаково добре кільком поколінням мандрівників. Єдине «Але» – наявність так званих аномальних зон. Оскільки робота приладу заснована на магнітних полях Землі, можуть спостерігатися збої там, де спостерігаються аномалії. Науково доведено, що в таких зонах перестають працювати механіка і електроніка, а часом навіть порушуються закони фізики. Про Бермудський трикутник чули всі, тому подальші пояснення зайві. Якщо ж ви не маєте наміру вчинити «хрестовий похід» по аномальним місцях, компас не дасть вам заблукати.

Як навчитися користуватися компасом

Щоб іти за наміченим курсом, необхідно час від часу дивитися на позначення компаса. Крутите дугу поділів до тих пір, поки магнітна стрілка не вкаже на північ, тоді буде видно градус напрямку руху. Стрілка і напрямок руху будуть збігатися в тому випадку, якщо вам треба йти строго на північ.

17-12-14-foto-550x309-1

Також варто засвоїти різницю між магнітним і географічним Північним полюсом. З географічним все більш чи менш ясно – його можна знайти у верхній частині будь-якої карти. Але ось магнітний полюс може змінюватися залежно від вашого місця розташування. Завжди буде відхилено на 11 градусів від географічного, тому що наша планета трохи нахилена відносно своєї осі. Щоб знати, як користуватися компасом в лісі, на воді або в пустелі, потрібно враховувати цю різницю між полюсами (магнітне відхилення). Для цього визначте лінію нульової відміни. У східному полі від цієї лінії буде область з західною відміною і навпаки. Чим далі ви будете йти на схід від лінії, тим більше доведеться віднімати значення з курсу, щоб «вирівняти» його.

Без практики не допоможе жодна інструкція про те, як користуватися компасом. Щоб полегшити собі завдання, звіртеся з показаннями, скоректуйте курс і подивіться, на який найближчий орієнтир вказує стрілка. Не варто вибирати гору або смугу водної гладі вдалині – це занадто «туманні» мети. Велике дерево, камінь або будинок допоможуть швидше пройти ділянку і не збитися з дороги.

Як працювати з компасом можна зрозуміти і в квартирі, але для практики спробуйте хоча б прокласти курс до найближчого супермаркету і пройти його, керуючись позначеннями компаса, а не звичними візуальними орієнтирами. Зможете виконати це просте завдання – не заблукаєте ні в лісі, ні в пустелі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button