Поради

Що можна прищепити на шовковицю?

Дерево шовковиці, як відомо, відрізняється не тільки смачними ягодами, але також стабільним плодоношенням, посухо – і морозостійкістю. Завдяки цим властивостям рослину нерідко використовують як підщепи для різних культур. Давайте дізнаємося, які види дерев можна прищепити на шовковицю.

14-06-15-foto-600x450-1

Які культури можна прищепити на шовковицю?

Про те, що ж можна прищепити на шовковицю, вже багато років сперечаються багато садівників:

 

  • Шовковиця іншого сорту – кращий вибір щепи для даної культури. На одному дереві ви можете вирощувати кілька сортів шовковиці (білу, чорну і червону).
  • Нерідко прищеплюють сортову шовковицю (плакучу) на дику – такий спосіб хороший, якщо у вас в саду вже росте шовковиця, яка не дуже добре плодоносить.
  • Багатьом новачкам це здається неймовірним, але на шовковицю можна прищепити навіть виноград! Така практика досить рідка, оскільки далеко не всі сорти винограду приживаються на шовковиці, але вдалі випадки таких щеплень відомі. У стовбурі дерева просвердлюють отвір, через який пропускають верхівку зеленого виноградного пагона. У разі успішного зрощення виноград відокремлюють від материнської рослини, і він бере соки для подальшого зростання з шовковиці.

 

Як правильно прищепити шовковицю?

Зазвичай шовковицю прищеплюють навесні, в період з моменту розпускання бруньок до початку цвітіння. Саме в цей час ймовірність того, що держак, який прививається, приживеться, максимальна, оскільки в квітні відбувається найактивніша циркуляція соків в стовбурі.

Отже, в лютому або березні потрібно заготовити черешки. Зберігати їх слід в сирому і прохолодному місці, стежачи, щоб гілочки не перемерзли – це дуже важливо для успіху всього підприємства.

Якщо ж весняне щеплення по тим чи іншим причинам не вдалася, здійснюють літнє окулірування шовковиці. Пагони для неї заготовлювати заздалегідь не потрібно. Вибирайте в якості прищепи міцні, плодоносні гілки з великими листям і добре сформованими бруньками.

Щеплення можна зробити і взимку – цей спосіб називається настільним, оскільки виконується він на рівній поверхні в домашніх умовах. Для нього підходять ще незміцнілі саджанці, які дорощуються вдома, щоб навесні висадити вже щеплені дерева в саду. Характерною особливістю шовковиці є швидке окислення зрізів, тому працювати треба швидко. І, звичайно ж, всі роботи потрібно проводити гострими інструментами, щоб якомога менше травмувати кору, а рани відразу замазувати садовим варом.

Натхнення: womanadvice.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button