Авто

Що перешкоджає розвитку електротранспорту в Україні

Україна досі не має розвиненої інфраструктури для електричного екологічного транспорту.

By deyangeorgiev

Попри те, що Україна – європейська лідерка за приростом електромобілів, екологічний транспорт в Україні ще має цілу низку перешкод для розвитку. Таку думку висловила народна депутатка, членкиня екологічного комітету ВРУ Леся Василенко.

“Україна на сьогодні має сумарно більшу кількість автомобілів, ніж та сама Польща. Ми є одним з лідерів у Європі за відсотковим приростом електроавтомобілів. За 3 роки кількість електромобілів в Україні зросла в 4 рази – з 5,6 тис до 27,3 тис”, – сказала Василенко.

Після цього політик звернула увагу на те, з якими перешкодами стикаються власники електротранспорту та чого бояться ті українці, які ще тільки думають про покупку екологічного авто.

Перше – це відсутність розгалуженої мережі підзарядних станцій для таких авто. За словами Василенко, на електромобілі практично неможливо подолати відстань з Києва до Одеси. Авто просто не буде де зарядити електроенергією. Трохи краща ситуація з поїздками з Києва до Львова. У західному напрямку можна зустріти приватні електричні електростанції для електромобілів.

Ще одна важлива для українців проблема – це відчутно вища ціна на електромобіль у порівнянні з авто, яке їздить на дизелі чи бензині.

Полегшити цю ситуацію міг би розвиток загальнонаціональної мережі електричного  громадського транспорту. Але, за словами Василенко, ситуація із електробусами плачевна.

“У нас на всю країну лише 4 електробуси: у Вінниці та Львові. Ще два стоять, як експонати”, – сказала нардеп.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button