Головна / Авто / Норвегія готова повністю перейти на електромобілі до 2025 року

Норвегія готова повністю перейти на електромобілі до 2025 року

Країна традиційно ставить рекорди по частці електромобілів в загальному обсязі продажу автотранспорту. Вже зараз статистика говорить, що кожен п’ятий проданий в Норвегії в 2017 році автомобіль був електричним. Тепер у країні запевняють, що до 2025 року продажу автомобілів з ДВЗ будуть повністю припинені.

План повністю перейти на електрокари до 2025 року підтвердив новий норвезький міністр з питань клімату Ола Ельвестуен. Він повідомив, що в країні будуть створені особливі умови для стимулювання продажів електромобілів до тих пір, поки мета не буде досягнута. Звіти показують, що населення теж лояльно ставиться до купівлі електромобіля. Вже зараз половина впевнено заявляє, що у таких транспортних засобах двигуни точно будуть електричними.

Представники енергетичних компаній Норвегії теж не бояться масового переходу на електромобілі. За їх підрахунками, навіть якщо вся країна перейде на електрокари, навантаження на мережу збільшиться лише на 6%. Але енергетики попереджають, що план з правильного розподілу навантаження потрібен. Наприклад, мережа буде випробовувати перевантаження, якщо всі вирішать заряджати свої авто, наприклад, в четвер увечері. Якщо ж час зарядки плавно розподілиться, то проблем не очікується.

Норвегія одна з перших впроваджує ініціативи, пов’язані з різним електротранспортом. Так, кілька років тому тут почав ходити повністю електричний пором Ампер. Через два повних роки експлуатації оператор відзвітував, що пором скоротив викиди CO2 на 95%, а витрати — на 80%. Незважаючи на невелику кількість населення всього в 5 млн осіб, Норвегія є третім за величиною ринком збуту гібридів і електрокарів в світі, поступаючись лише Китаю і США. А частка ринку електромобілів і підключених гібридів у Норвегії становить 32%, що виводить країну на перше місце в світі.

Країна електрифікує не тільки наземний і водний транспорт. Через 22 роки Норвегія планує перевести на електротягу всі літаки, які здійснюють короткі рейси тривалістю не більше 1,5 годин. Це стосується як внутрішніх перельотів, так і рейсів в інші скандинавські країни.