Фото

Шведи побудували першу вітряну вежу з масиву деревини

Шведські інженери спроєктували вежу для вітрогенераторів з масиву деревини, яка по міцності не поступається сталевим аналогам.

У Швеції побудували і запустили першу вітряну турбіну, вежа якої виконана з дерева. Вежа, яка складається з екологічно чистих матеріалів, забезпечує продуктивність, порівнянну з традиційними аналогами. Влада Швеції сподівається, що в майбутньому «дерев’яна електроніка» дозволить північним країнам повністю позбутися шкідливого виробництва електроенергії та знизити рівень забруднення середовища.

Нова дерев’яна вітряна вежа є дітищем шведської інженерної фірми Modvion, яка прагне поліпшити те, що її інженери вважають «істотними недоліками», коли мова йде про типові вітрогенераторні вежі. Високі сталеві вежі вимагають товстих підстав для підтримки верхніх секцій, що не тільки робить їх дуже дорогими у виробництві, але також забирає багато сил і засобів при транспортуванні на майданчик. Крім того, перевозити такі габаритні вантажі на дорогах загального користування часто виявляються проблематичними.

Modvion Вид на дерев’яний каркас зсередини

Замість цього Modvion працює над модульною версією, яка може бути виготовлена з дешевших і екологічно чистих матеріалів, ніж сталь (для виробництва якої ще й потрібна величезна кількість енергії). Дерев’яні вітряні башти компанії розраховані на висоту більше 120 м при значно нижчих витратах, ніж у сталевих, завдяки модульному підходу, що дозволяє перевозити штабельовані секції на дорогах загального користування без будь-яких проблем. Вони також вважаються вуглецево-нейтральними з моменту початку будівництва.

30-метрова випробувальна вежа була побудована спільно з компанією Moelven на її об’єкті в Теребоді. Потім дерев’яні секції турбіни були перевезені в Бьорке, острів за межами Гетеборга, на відстані близько 200 км, а остання частина була встановлена в кінці квітня 2020 року.

Modvion Транспортування величезних секцій — справа непроста
«Ламінована деревина міцніше сталі при тій же вазі, а завдяки вбудованим модулям вітряні турбіни можуть бути вищими. Ладуючи з дерева, ми скорочуємо викиди вуглекислого газу при виробництві»
запевняє Отто Лундман, генеральний директор Modvion AB. Якщо для компанії справи підуть добре, то в 2022 році вона планує випустити комерційні версії своєї дерев’яної турбіни. До них відносяться модель висотою 110 метрів, а також 10 веж висотою понад 150 м.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button