Наука

Вчені вперше описали те, як псилоцибін «розчиняє» его людини

Вивчивши вплив псилоцибіну на свідомість добровольців, медики з’ясували, що стан «розчинення» особистості виникає при виробленні певних речовин в мозку.

Досвід прийому психоделіків може бути абсолютно різним, і деколи вельми лякливим. Люди, які експериментують з «чарівними грибами», нерідко описують свій стан як певну «втрату», розпад власних особистісних якостей. Одні після цього в корені міняють своє життя, інші ніколи більше не доторкаються до грибів.

Досі вчені могли лише спостерігати за впливом психоактивних речовин і записувати показання випробовуваних. Але нещодавно вони вперше вивчили те, як прийом псилоцибіну впливає на активність глутамату — спеціальної речовини, яка виробляється в мозку під час впливу на психіку.

За допомогою МРТ команда вчених досліджувала мозкову активність 60 здорових добровольців і виявила, що «поганий» і «хороший» тріп безпосередньо пов’язаний з концентрацією цієї речовини в мозку. Глутамат є найбільш поширеним нейротрансмітером мозку і відіграє вирішальне значення під час швидкої передачі сигналів та інформації, особливо в корі та гіпокампі. Примітно, що сучасна медицина вважає, що саме гіпокамп відіграє визначальну роль в самооцінці людини.

Схоже, що у психоделіків є спосіб під’єднатися до цієї системи.

Цікаво, що в новому клінічному дослідженні обидві області мозку мали зовсім різні реакції глутамату на псилоцибін. Хоча автори і виявили вищі рівні глутамату в префронтальній корі під час тріпу, вони також зафіксували зниження рівня глутамату в гіпокампі.

Насправді наука досі не вивела чіткого зв’язку описаної вище мозкової діяльності з нашим его. Однак, було висловлено припущення, що психоделіки якоюсь мірою відокремлюють області мозку одна від одної, тому фактична або автобіографічна інформація стає на мить відокремлена від відчуття особистої ідентичності.

«Наші дані доповнюють цю гіпотезу, припускаючи, що модуляції глутамату гіпокампу можуть бути ключовим медіатором, провокуючим «розчинення» его», припускають автори статті.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть