Екологія

Сміттєва індустрія готується до потенційної лавини коронавірусних відходів

“По мірі того як коронавірус поширюється по всій території США, сміттєпереробна промисловість готується до потенційного збільшення кількості інфікованих відходів, одночасно стикаючись з побоюваннями з приводу схильності працівників до патогену”, – пише The Wall Street Journal.

“США дивляться на досвід Китаю, де щоденні обсяги медичних відходів в Ухані виросли в шість разів (…), що спонукало уряд розгорнути десятки переносних установок для перероблювання відходів. Китайські чиновники нещодавно заявили, що об’єкти з перероблення медичних відходів в 29 містах працюють на повну потужність, або близькі до неї”, – йдеться в статті.

“У США компанії з перероблювання відходів кажуть, що лікарні вже виробляють більше сміття, яке необхідно обробляти спеціально, в той час як пандемія також ставить під загрозу звичайний збір побутових відходів. Stericycle Inc., один з найбільших в країні переробників медичних відходів, говорить, що в останні тижні спостерігається різке збільшення числа масок, рукавичок і халатів. Компанія, яка стерилізує паром інфекційне сміття перед його похованням або спалюванням, також почала переробляти відходи з нових джерел, таких як круїзні лайнери, де пасажири були поміщені в карантин. (…)”

“Коли коронавірус тільки з’явився, деякі штати рекомендували класифікувати будь-які відходи після пацієнтів як “регульовані медичні відходи”, а це означає, що перед похованням їх необхідно обробити, щоб вони вважалися неінфекційними, пояснює Тіффані Вікстен, менеджер по профілактиці та контролю інфекцій у Медичному центрі Університету Раш в Чикаго.

Згодом федеральні регулюючі органи уточнили, що лише невелика кількість відходів з медичних установ – наприклад, обладнання, забруднене біологічними рідинами – потребує такої обробки, а інші відходи вважаються звичайним сміттям. Але ця проблема продовжує викликати занепокоєння у деяких лікарень і збирачів сміття.

“Якщо ви маєте справу з невідомим чи новим вірусом, таким як коронавірус, первинна реакція – ввести якомога більше заходів, – сказала Вікстен. – Відходи зростають пропорційно кількості пацієнтів, які до нас звертаються, причому в основному це кількість одноразових засобів індивідуального захисту, які ви використовуєте”.

“Ці маски і рукавички, зокрема, є предметом занепокоєння для перевізників відходів, говорить Кеті Уїкман, менеджер з розвитку у Advocate Aurora Health, великої системи лікарень на Середньому Заході. “Вони задаються питанням, чи безпечні вони для людей”, – зазначає вона.

“Деякі лікарні вимагають, щоб маски та інші відходи з випадків коронавіруса спалювалися “в якості додаткової міри безпеки”, сказав Бред Райт, віце-президент Covanta Holding Corp., найбільшої в США компанії з перероблення відходів в енергію. (…)Компанія говорить, що можливості по переробленні регульованих медичних відходів в США можуть бути недостатніми, і попереднє моделювання показало, що в найближчі місяці країну чекає “значний дефіцит”.

“Побоювання з приводу інфікованих відходів виходять далеко за рамки тих відходів, які виробляють лікарні. Все більше число звичайних програм утилізації побутових відходів зупиняються, і деякі міста заявляють, що працівники, які сортують сміття вручну, можуть піддаватися ризику зараження вірусом, який може бути на поверхнях”, – підкреслюється в статті.

“Дослідження, про яке повідомив в цьому місяці Медичний журнал Нової Англії, показало, що коронавірус може залишатися на пластику та нержавіючої сталі до 72 годин. У федеральному керівництві говориться, що працівникам по утилізації відходів потрібні рукавички і маски, але Піт Келлер, голова відділу перероблення відходів в компанії Republic Services Inc., одному з найбільших перевізників відходів в Америці, заявив, що йому складно забезпечити масками всіх. Національна асоціація з перероблювання та утилізації відходів заявляє, що у деяких її членів закінчуються захисні рукавички та дезінфікуючий засіб для рук. “Поки ми на вулиці збираємо сміття, мити руки – непросте завдання”, – сказав Даррелл Сміт, виконавчий директор асоціації.

“Працівники з утилізації відходів в Піттсбурзі в середу відмовилися збирати сміттєві відходи після того, як, за їх словами, у двох їхніх колег був виявлений коронавірус, а відділ санітарії не повідомив їм. В прямому ефірі на Facebook працівники заявили, що хочуть отримати маски і надбавку за роботу в небезпечних умовах. (…)”

“NWRA просить лікарні маркувати мішки, що містять відходи, пов’язані з коронавірусом, “як знака для наших збирачів відходів, що їм слід виявляти особливу обережність”, сказав Сміт. (…)

Джерело: The Wall Street Journal


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button