Відео

Сильний вітер на сході Норвегії викликав рідкісний сніговий торнадо

В долині Тамокдален в східній частині Норвегії в п’ятницю, 31 січня, під час зимового шторму утворився сніговий торнадо, повідомляє Severe Weather Europe.

Відео, розміщене на сторінці Facebook, показує, як кружляючий вихор стрімко рухається по долині, захоплюючи сніг у потужну повітряну яму.

Сніговий торнадо — маловивчене і надзвичайно рідкісне погодне явище, що вимагає специфічних метеорологічних умов для формування.

Ці звивисті стовпи снігу тісно пов’язані з повітряними воронками, що виникають на замерзлих озерах або засніжених ділянках на рівнині. Їх також називають «сніговими дияволами».

Для формування вихору необхідна холодна повітряна маса, що проходить по більш теплій поверхні, нагрітої сонячним світлом. Також повинен спостерігатися зсув вітру на низькому рівні — зміна швидкості або напрямку вітру з висотою. Іноді повітряні потоки стикаються, утворюючи висхідний потік, який починає обертатися.

Тепла поверхню змушує сніг або лід утворювати туман, якщо над цією хмарою водяної пари виявиться стовп холодного повітря під низьким тиском, пар почне підніматися, а зсув вітру призведе до його обертанню. Торнадо починає підхоплювати пухкий сніг, утворюючи розширюється воронку.

Поєднання цих умов робить снігові торнадо рідкісним і менш інтенсивним явищем, ніж звичайні торнадо. Раніше зафіксовані снігові торнадо досягали ширини 9 м, висоти 13 м і були здатні піднімати предмети вагою понад 680 кг. Зазвичай такі вихори виникають перед сніговим шквалом і віщують погіршення погоди.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть