Земля

Склад Землі змінився через зіткнення планети з іншими об’єктами

Міжнародна команда дослідників представила роботу, яка пояснила чому склад Землі змінився. Вони припустили, що процес запустився через удари астероїдів.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Група дослідників з Університету Клермон-Оверні спільно з колегами з Байройтського університету виявила докази того, що склад Землі змінився через колізійну ерозію. У роботі, опублікованій в журналі Science, група описує дослідження кількості самарію та неодиму в метеоритах і те, що він показав їм про процеси, що призвели до поточного складу Землі.

Попередні дослідження показали, що планети утворюються в результаті зіткнень матеріалу в акреційних дисках, які утворюються навколо зірок в ранній період їх існування. Вважається, що характеристики таких зіткнень грають роль в складі утворених планет, наприклад, в куті їх нахилу. Попередні дослідження також показали, що Земля має ядро заліза та нікелю, навколо якого знаходиться шар силікату заліза, змішаного з магнієм. Верхній шар – шар силікату. Щільність матеріалу зменшується від ядра до кори, що, як відзначають дослідники, робить кору більш вразливою при зіткненнях.

Попередні дослідження також показали, чому кора містить більш важкі мінерали. Одна з теорій припускає, що їх могли виштовхнути вгору через несумісність з іншими матеріалами. Але ці теорії не пояснюють, чому кількість деяких мінералів у корі вище.

Для пояснення цієї аномалії розробили три теорії. Одна з них — те, що ядро насправді більше, ніж та кількість, яку виміряли дослідники. Інша припускає, що це відбувається тому, що матеріал з акреційного диска мав відмінності в складі. Третя — у міру того, як більш важкі матеріали виштовхувалися вгору і накопичувалися в корі, деякі з них вибилися в космос під час нових зіткнень.

У новій роботі дослідники знайшли докази на користь третьої теорії. Вони виміряли кількість неодиму в метеоритах, припускаючи, що їх склад аналогічний складу земних будівельних блоків. Так вони виявили, що до 20% зовнішніх шарів Землі могли зникнути через зіткнення, що пояснює співвідношення важких мінералів, таких як неодим, в корі в порівнянні з іншими, більш легкими мінералами, такими як самарій.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments