Земля

Складена карта радіаційного забруднення Європи

Європейські вчені склали першу детальну карту концентрації різних радіонуклідів в ґрунті Європи. Вони потрапили туди у другій половині XX століття в результаті атмосферних ядерних випробувань, а також аварій на різних об’єктах. Опис роботи опублікував науковий журнал Scientific Reports.

Велика кількість радіоактивних речовин потрапила в навколишнє середовище після випробувань ядерної зброї, а також Чорнобильської катастрофи. Раніше вчені не могли точно встановити, звідки взялися ті чи інші ізотопи у ґрунті різних регіонів Європи. В цій роботі чітко показано, що в обох типів викидів є свої розпізнавальні риси.

В середині минулого століття Радянський Союз, США, Франція, Британія і Китай проводили сотні випробувань атомних і термоядерних бомб в атмосфері, під водою і під землею. Вони закінчилися в 1963 році після підписання так званого Московського договору.

Попри те, що ці випробування тривали відносно недовгий час, вони радикально змінили склад атмосфери Землі, роботу її екосистем та клімату. Значення цих змін вчені продовжують вивчати. Чотири роки тому вчені навіть запропонували відраховувати з початку подібних випробувань нову геологічну епоху – антропоцен.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button