Ґаджети

Названа небезпека швидкої зарядки для смартфонів

Уразливість дозволяє віддалено спалювати пристрої

Спільнота очікує від Xiaomi  анонс смартфона зі 100-ватною зарядкою, а Realme недавно представила дротову зарядку потужністю 125 Вт. На тлі цих новин дослідження експертів з кібербезпеки з Tencent Security Xuanwu Lab виглядає особливо цікаво. Вони назвали небезпечною швидку зарядку для смартфонів.

Зі звіту фахівців випливає, що сотні мільйонів гаджетів вразливі перед атакою хакерів під назвою BadPower. Експерти протестували 35 адаптерів живлення, зовнішніх акумуляторів і інших аналогічних пристроїв. У 18 з них знайшли проблеми з безпекою. Якщо хакер скористається вразливістю, то зможе ініціювати подачу надмірної напруги на смартфон, планшет або ноутбук. Це може навіть призвести до займання пристрою.

Найгірше, що BadPower можна здійснити віддалено. Повідомляється, що немає ніякої різниці, яку технологію швидкої зарядки пристрій використовує. Вся справа в можливості перезапису мікрокоду в чіпі адаптера живлення через USB-порт. Фахівці радять користувачам не давати комусь чужому свою зарядку від смартфона, планшета або ноутбука.

Натхнення: www.ferra.ru

Кнопка «Наверх»