Здоров'я

Скромний продукт названий потужним природним засобом від високого тиску

Скромний недорогий продукт є потужним природним засобом від високого тиску, розповіли фахівці. У справі контролю артеріального тиску вони відзначають «незвичайну користь» гарбузового насіння.

Food photo created by azerbaijan_stockers — www.freepik.com

Високий артеріальний тиск збільшує ризик серцевого нападу та інсульту, тому дуже важливо запобігти стану гіпертонії. Що ви можете зробити, виявивши у себе підвищений тиск? Відповідь: насамперед налагодити раціон, оскільки він значно впливає на стан і функціонування кровоносної системи.

Експерти нагадують: один з перевірених способів стабілізувати високий кров’яний тиск — скоротити кількість солі, а також їсти більше свіжих фруктів і овочів.

«Але також дослідження показують, що окремі продукти можуть краще знижувати кров’яний тиск завдяки своїм корисним властивостям. Зверніть увагу на гарбузове насіння — цей скромний продукт може виявитися потужним природним засобом від високого тиску », — цитує медиків видання Express.

За їх словами, розвиток гіпертонії часто асоціюється з підвищенням кількості холестерину в артеріях — його надлишки здатні блокувати їх, збільшуючи ймовірність серцевих захворювань або інсульту. Гарбузове насіння містить олію, яка підвищує рівень «хорошого» холестерину, що є природним чистильником судин від «поганого».

Крім того, насіння гарбуза містять магній, калій і аргінін — речовини, необхідні для виробництва оксиду азоту, під дією якого розслабляються судинні тканини, зменшується їх жорсткість (це покращує якість кровотоку, яке живить серце).

«Кожна гарбузова насінина — це концентроване джерело поживних речовин, що поліпшують механізми контролю тиску. Випробування за участю жінок показали: вживаючи три грами масла насіння гарбуза кожен день протягом шести тижнів, можна добитися значного зниження систолічного артеріального тиску », — повідомили представники Національної служби охорони здоров’я Великобританії.

Крім включення гарбузового насіння в раціон, зменшення споживаної солі і додаткових фруктів-овочів, фахівці служби також рекомендують їсти продукти, багаті на клітковину, — вони також вносять свою лепту в справу зниження підвищеного тиску.

Кнопка «Наверх»