Здоров'я

Стали відомі очні хвороби, що виникають після 40 років

Вчені назвали очні хвороби, які з’являються у людини переважно після 40 років. З’ясувалося, що спосіб життя мало впливає на ці ризики.

Офтальмологи відзначають, що з часом у кожного з’являються проблеми зі зором. Саме після 40 їх поява неминуче, у деяких навіть раніше. Це природний процес, обумовлений старінням людини. Стареча далекозорість зустрічається найчастіше і утворюється вона із-за втрати еластичності кришталика або атрофії циліарного м’яза. Уникнути пресбіопії неможливо, але можна відстрочити появу спеціальними вправами для очей. Для цієї хвороби характерна складність читання дрібного шрифту і людина намагається віддалити текст. Пелена перед очима викликає запаморочення і швидку стомлюваність. Виправити ситуацію допоможуть лінзи, окуляри або лазерна корекція.

У віці 50 років може з’явитися катаракта. Помутніння кришталика протікає з різною швидкістю: у деяких процес займає кілька місяців, інші протягом багатьох років можуть не знати про патологічний стан. Вирішити проблему може лише операційне втручання, коли кришталик замінюється штучною копією. До сліпоти може призвести і глаукома. Підвищений внутрішньоочний тиск не має симптомів і людина не відчуває дискомфорту в очному яблуці. Запущена хвороба призводить до атрофії зорового нерва, внаслідок чого виникає зниження гостроти зору та сліпота. При глаукомі медики призначають краплі, які знижують тиск, але не лікують її повністю. Єдиним варіантом залишається лише збереження гарного зору максимально довго. У групу ризику потрапляють люди, які мають родичів з даним захворюванням, діабетики і ті, хто має короткозорість або далекозорість.

Офтальмологи стверджують, що повернути 100% зір неможливо навіть за наявності сучасних технологій. Зараз все частіше у людей з’являються очні проблеми з-за роботи за комп’ютером. Харчування протягом життя теж грає важливу роль. Тому експерти рекомендують вести активний спосіб життя, якісно харчуватися, а також відвідувати лікарів для профілактики захворювань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments