Поради

«Смекталія»: принцип дії, застосування, інструкція

Літо — прекрасний період канікул, відпусток та подорожей. Проте це й небезпечна пора року, адже спекотна погода сприяє розвитку хвороботворних бактерій. Дорослі та діти влітку часто страждають на діарею. Просте та безпечне лікування можливе завдяки застосуванню препарату «Смекталія» https://www.smecta.ua/smektaliya/. Порошок приємний на смак, його можна розводити з водою або вживати без рідини. 

Особливості та переваги порошку «Смекталія»

Препарат «Смекталія» виготовлений на основі діосмектиту. Серед додаткових компонентів лимонна, аскорбінова кислота, сорбат калію, ксантанова камедь, суміш природніх та синтетичних ароматизаторів, очищена вода. Вміст одного пакетика потрібно розвести з водою та вжити після прийому їжі. За добу дозволено приймати не більше шести пакетиків. 

Курс лікування становить три дні. Людям потрібно пам’ятати, що «Смекталія» є додатковим способом боротьби з діареєю. При появі болю в животі, підвищенні температури, нудоти слід звернутися до лікаря. Порошок можна вживати у випадках перших проявів хвороби та коли немає можливості звернутися у медичний заклад. 

Препарат рекомендовано брати з собою у подорожі, на морський відпочинок, у відрядження. «Смекталію» можна вживати дорослим та дітям від 15 років. Під час вагітності варто замінити порошок іншими ліками, рекомендованими медиками для пацієнток при надії. Препарат не впливає на здатність людини керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами. У разі передозування у пацієнта може виникнути закреп. 

Чому не можна ігнорувати діарею: головні небезпеки захворювання 

Діарея може бути симптомом різних захворювань або інфекцій. Якщо її не лікувати вчасно, стан може становити низку небезпек для здоров’я людини. 

  • Зневоднення: Діарея викликає надмірну втрату рідини з організму, що призводить до зневоднення. Без належної регідратації зневоднення становить загрозу для життя людини.  
  • Електролітний дисбаланс. Люди втрачають основні електроліти: натрій, калій і хлорид. Ці елементи необхідні для належного функціонування різних процесів в організмі, включаючи роботу нервів і м’язів, гідратацію та рН-баланс. 
  • Незасвоєння корисних речовин. Постійна або важка діарея може перешкоджати засвоєнню поживних речовин з їжі, що призводить до недоїдання, і як наслідок, втрати ваги, слабкості, втоми, порушення імунної функції та уповільненого загоєння ран. 
  • Поширення інфекції. Інколи діарею спричиняють бактерії чи віруси. Без належного лікування збільшується ризик поширення інфекції на інших осіб, особливо в людних місцях, домогосподарствах або медичних установах.
  • Пошкодження кишечника. Тривала або сильна діарея може пошкодити слизову оболонку стінок кишок. Такий стан перешкоджає здатності тканин ефективно поглинати поживні речовини. Зростає ризик подальших ускладнень і ризиків для здоров’я. 

Тривала діарея з часом послаблює імунну систему. Людина стає більш сприйнятливою до вторинних інфекцій, умовно-патогенних мікроорганізмів та інших ускладнень зі здоров’ям. Якщо розлади шлунка тривають більше двох днів, потрібно звернутися за медичною допомогою. 

Лікування зазвичай передбачає регідратацію рідиною та електролітами, усунення основної причини діареї та іноді використання ліків для подолання симптомів. Якщо після самостійного застосування сорбентів пацієнт не відчуває покращення, слід негайно звернутися у лікарню. 

Не можна нехтувати розладами травлення при прийомі антибіотиків. У разі виникнення діареї, яка супроводжується лихоманкою, потрібно терміново зв’язатися з сімейним лікарем або одразу їхати у медичний заклад. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button