Наука

Сон менш шести годин на добу пов’язали з ризиком розвитку деменції

Вчені з Франції й Великобританії прийшли до висновку, що нестача сну може призвести до розвитку деменції в старості.

Image by Free-Photos from Pixabay

Робота опублікована в журналі Nature Communication. Відомо, що порушення сну відносять до однієї з ознак деменції. Але дотепер невідомо, чи пов’язана його тривалість з розвитком цього захворювання. Проблема ще в тому, що багато експериментів, присвячені взаємозв’язку тривалості сну і деменції, мають відносно коротку тривалість і стосувалися вивчення лише літніх людей, у яких тільки почали проявлятися симптоми деменції.

Тим часом відомо, що розвиток хвороби може відбуватися протягом десятків років. Щоб подивитися на більш довгострокову перспективу, група вчених з Паризького університету (Франція) і Університетського коледжу Лондона (Велика Британія) провела аналіз даних лонгітюдного дослідження здоров’я понад 10 тисяч британських держслужбовців, яке почалося в 1985 році і охоплює період понад 30 років.

У ньому є дані про тривалість сну цих людей, а також про перші ознаки деменції. Проаналізувавши цю інформацію, вчені прийшли до висновку, що регулярна нестача сну у віці від 50 до 70 років на 30 відсотків підвищує ризик розвитку деменції в порівнянні з нормальною тривалістю сну (в дослідженні вона була визначена як сім годин на добу, тривалий сон – вісім і більше годин, короткий – шість і менше годин).

Це не залежить від соціально-демографічних, поведінкових, кардіометаболічних і інших чинників психічного здоров’я. Попри багатообіцяючі висновки, автори попереджають, що їх результати носять лише наглядовий характер, тобто кореляція тут явно присутня, але вона ще не означає наявності причинно-наслідкових зв’язків.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button