Наука

Пінгвіни продовжують комунікувати і під водою (відео)

Збираючись на суші, зграї пінгвінів вельми численні і шумні: птахи активно спілкуються один з одним, по голосу впізнаючи своїх партнерів і потомство. Однак рано чи пізно вони відправляються в море за рибою та іншою здобиччю, пірнаючи на глибину аж до декількох десятків і навіть сотень метрів. Про те, як вони спілкуються під водою, розповідає стаття вчених з південноафриканського Університету імені Нельсона Мандели, опублікована в журналі PeerJ.

Тьєррі Обін (Thierry Aubin) і його колеги з Відділу досліджень морських хижаків (MAPRU) використовували мініатюрні відеокамери з мікрофонами, закріпивши їх на спинах представників трьох видів пінгвінів — королівських, папуаських і золотоволосих. Робота дала перші свідчення того, що пінгвіни видають звуки під час полювання під водою. Коротко про неї повідомляє замітка прес-служби Університету імені Нельсона Мандели.

За словами вчених, ці види були обрані з тим, щоб представляти всі три поширені серед пінгвінів стратегії харчування. Королівські спеціалізуються на видобутку риби з великої глибини, золотоволосі ловлять креветок біля поверхні, а папуаські універсальні і шукають будь-яку здобич, на всіх глибинах. Відловлювали птахів у колоній на субантарктичних островах Принс-Едуард, на шляху до моря, і вже на зворотній дорозі камери їх знімали.

За майже п’ять годин спостережень вчені зафіксували в цілому 203 «сеанси» вокалізації у всіх трьох видів, хоча у золотоволосих — всього один, а цілих 168 — у папуаських. Автори зауважують, що більшість вокалізацій (73 відсотки) припадає на найнижчу фазу нурця, коли пінгвіни безпосередньо полюють, а не на етапи занурення і спливання. Більше половини вокалізацій виникали під час переслідування здобичі.

Раніше фахівцям було відомо лише про те, що деякі пінгвіни використовують акустичні комунікації, пливучи по поверхні води і координуючи дії один з одним. Однак якщо такі комунікації тривають і під водою, причому у трьох різних видів, то, швидше за все, вони властиві всім іншим пінгвінам — і, судячи з отриманої вибіркою, частіше виникають у тих, які воліють добувати рибу.

«З цих спостережень виникають нові питання, — резюмують автори роботи у статті для The Conversation. — Наприклад, як пінгвіни виробляють звуки під водою, на глибині з великим тиском? Чому вони це роблять? Всі сигнали однакові або різні використовуються в різних обставинах? Чи вони пов’язані з фізіологічними особливостями глибоко пірнаючого хижака і потрібні для корекції плавучості? Або вони виконують соціальні функції?» Вчені сподіваються знайти відповіді вже найближчим часом.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button