Всесвіт

Сонце “посміхнулося” і відправило на Землю магнітну бурю (фото)

Обсерваторія сонячної динаміки зафіксувала кілька сонячних спалахів. Магнітна буря очікується у вихідні-29-30 жовтня.

Обсерваторія сонячної динаміки НАСА опублікувала фотографію “усміхненого” Сонця. Незважаючи на радісний вигляд, ця подія швидше неприємна для жителів Землі. Чорні плями, які зовні схожі на очі і рот, насправді області в сонячній короні, з яких виходить сонячний вітер. Прискорені частинки досягнуть Землі напередодні Хеллоуїна.

Корональні діри на сонці. Зображення: обсерваторія сонячної динаміки

Сонячні плями – це області виходу в фотосферу потужних магнітних полів. Вони пригнічують конвективні рухи плазми та транспортування тепла, що призводить до охолодження цих областей приблизно до 2000 К. Три темні плями, що утворюють «обличчя» Сонця, на новому знімку — це такі корональні «діри» — ділянки відкритих структур ліній магнітного поля, які дозволяють сонячному вітру легко виходити назовні.

Потоки сонячного матеріалу можуть вириватися з корональних дір зі швидкістю від 400 до 800 км/сек (від 1,5 до 3 млн км/год). Земля знаходиться на лінії руху потоків заряджених частинок від усіх трьох корональних дір. За оцінкою американської метеорологічної служби, це призведе до формування Сонячної бурі класу G1 вже 29 жовтня.

Сонячна спалах і магнітна буря, праворуч показані області, в яких найбільш вірогідні полярні сяйва. Зображення: NOAA

Геомагнітні бурі такого типу не приносять істотних проблем. Як правило, основний наслідок такого впливу — незначні коливання в енергомережах. Крім того, у деяких метеочутливих людей може погіршитися самопочуття, а біля полюсів Землі — почнуться полярні сяйва.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments