Всесвіт

Подивіться на 20-тисячне зображення, зроблене апаратом ExoMars

Камера CaSSIS на борту орбітального апарату ExoMars Trace Gas Orbiter зробила 20-тисячний знімок Марса. На знімку, зробленому 13 грудня 2020 року, зображений Solis Dorsum, сегмент системи зморшкуватих гребенів на великому вулканічному плато, відомому як Фарсіда.

Зморшкуваті хребти – це тектонічні особливості, які утворюються в шаруватих базальтових лавах через навантаження і вигини земної кори і верхньої мантії. Ці тектонічні напруги викликані внутрішнім охолодженням планети й подальшим стисненням.

Вивчення зморшкуватих хребтів, зокрема їх розподілу та орієнтації, може розкрити деталі складної та динамічної геологічної історії Марса.

Подивіться на 20-тисячне зображення, зроблене апаратом ExoMars

Програма ExoMars, крім місії 2022 року, включає орбітальний апарат Trace Gas Orbiter (TGO), запущений в 2016 році. TGO вже надає важливі наукові результати, отримані за допомогою власних наукових інструментів, і передає дані з марсохода Curiosity NASA і посадкового модуля InSight. Модуль також буде передавати дані місії ExoMars 2022, коли він прибуде на Марс.

Місія націлена на приземлення на Марс в червні 2023 року. Її мета – визначити геологічну історію місця посадки в Oxia Planum, де колись знаходився, як вважають, древній океан, і визначити, чи могло коли-небудь існувати життя на Марсі.

Наземна випробувальна модель марсохода ExoMars, керована з Центру управління операціями марсохода, буде грати ключову роль в місії. Його основне завдання перед прибуттям на Марс – підтримати навчання вчених і операторів, які готуються до наукової місії Розалінди Франклін на Марс. На Марсі наземна тестова модель також буде використовуватися для перевірки будь-яких складних дій і перевірки будь-яких нестандартних команд перед їх завантаженням на марсохід.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button