Земля

Сотні мертвих малих пінгвінів викинуло на берег у Новій Зеландії (фото)

За два місяці на пляжах Нової Зеландії знайшли понад 500 мертвих малих пінгвінів (Eudyptula minor). Дослідники вважають, що винна зміна клімату.

Зображення: Cburnett, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Відразу 183 мертвих пінгвіни виявили і зібрали місцеві жителі на пляжі поруч з парком Катайя в Новій Зеландії минулого тижня. Це не єдина така знахідка. Сотні мертвих тіл, викинутих на берег, знаходять по всьому північному узбережжю острова. Всього з початку травня було знайдено понад 500 тушок і їх кількість продовжує зростати, наближаючись до тисячі, повідомили The Guardian в департаменті охорони природи Нової Зеландії.

Дослідники, які намагаються розібратися в причинах катастрофи, відзначили маленьку вагу знайдених останків. У нормі Малі пінгвіни повинні важити від 800 г до кілограма. Але багато знайдених тіл не досягають і половини цієї маси. За словами вчених, трупи пінгвінів були фактично позбавлені не тільки жиру, але і м’язової маси.

Вчені вважають, що саме голод став причиною масового вимирання цих птахів. Малі пінгвіни харчуються рибою, яку вони можуть добувати, пірнаючи під воду. Вони здатні занурюватися на глибину від 20 до 30 м.

Зоологи вважають, що таємничі смерті пов’язані зі зміною клімату. Через підвищення температури поверхні води, викликаного глобальним потеплінням і тривалим Ель-Ніньо, риби пішли в прохолодні води на велику глибину. Малі пінгвіни більше не можуть пірнати досить глибоко, щоб добути собі їжу.

Ця гіпотеза підтверджується тим, що трупи тварин були знайдені тільки біля північного узбережжя. На півдні, де води прохолодніше, зміни в популяції не помічені.

Це не перший випадок масової загибелі малих пінгвінів в Новій Зеландії. Загибель десятків або навіть сотень птахів відбувається приблизно раз на десятиліття. Але екологи відзначають, що це вже третій випадок за останнє десятиліття і, якщо тенденція збережеться, цьому виду може загрожувати небезпека.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button