Земля

Як «гомін Землі» обігнув планету і викликав потужний землетрус на Алясці (відео)

Перші вібрації були зафіксовані сейсмографами біля острова Майотта в Індійському океані. На думку користувачів соцмереж, незрозумілий низькочастотний звук, який періодично чують у різних куточках планети, міг стати причиною поштовхів на півночі США.

Підземні поштовхи зафіксовані на Алясці в минулу п’ятницю, викликали серйозні руйнування в Анкориджі, найбільшому місті штату. Екстрені служби попередили місцевих мешканців про загрозу цунамі і навіть приступили до їх евакуації. За основним землетрусом послідувало близько тисячі дрібних афтершоків.

Деякі користувачі Мережі, коментуючи подію, зв’язали сейсмічну активність на півночі США з поштовхами в Індійському океані, зафіксованими за кілька днів до цього. Аномальний «гомін Землі» зародився близько острови Майотта, розташованого між Мадагаскаром і Мозамбіком, а потім обігнув всю земну кулю.


Наслідки землетрусу в Анкориджі. Відео: © Twitter/lifewithweather

Вперше про можливий зв’язок двох подій на своєму каналі повідомив відеоблогер Тайлер Глокнер. У коментарях до відео деякі з його передплатників згадували, що за кілька годин до поштовхів чули гул, що доноситься з вулиці.

«Чи не є це ще одним доказом того, що під земною корою відбувається щось незвичайне? Чи станемо ми свідками нових землетрусів?»

Как "гул Земли" обогнул планету и вызвал мощное землетрясение на Аляске
Місця, де найчастіше чули «гул». Фото: © gannett-cdn.com

«Гомін землі» — узагальнена назва для ряду звукових аномалій, помітних лише деякими людьми. Найчастіше їх описують як певний низькочастотний шум невідомого походження. Подібні явища в різний час фіксувалися по всьому світу. Найвідоміші випадки отримали власні назви, наприклад, «Таоський гул» або «Гул Брістоля».

Кнопка «Наверх»