Земля

У XIV столітті Європу вразив потоп

Учені з Колумбійського університету в США встановили, що аномально високий рівень опадів привів до «великого голоду» 1315-1317 років у Європі. Історики пишуть, що в той час тисячі людей щодня вмирали від нестачі їжі, батьки продавали і їли своїх дітей, крім того, був широко поширений канібалізм.

В XIV веке Европу поразил потоп
Річні кільця дерев повідали про історію Європи. © Don Pablo | Shutterstock

Для того щоб прийти до такого висновку, дослідники проаналізували річні кільця декількох сотень найдавніших європейських дерев. Товщина кілець залежить від того, наскільки несприятливими або, навпаки, сприятливі для дерев були погодні умови в рік їх формування. Як правило, чим менший рівень опадів, тим темніші і тонші будуть кільця, стверджують вчені.

Вивчення річних кілець дозволило вченим встановити, що «голодомор» 1740-1741 років в Ірландії був також обумовлений не тільки холодною зимою і весною, але і низьким рівнем опадів протягом весняного і літнього періодів в зазначені роки. А в кінці XV століття, в кінці XIII століття і на початку XVIII століття в Середньовічній та Новій Європі спостерігалися періоди «мегазасух» і «мегаопадів», як впливали на життя суспільства.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button