Авто

Сотні нових шахт знадобляться для задоволення попиту на електромобілі

До 2030 року буде потрібно відкрити ще 50 літієвих, 60 нікелевих і 17 кобальтових рудників.

Згідно зі звітом Міжнародного енергетичного агентства, до 2023 року людству доведеться збільшити видобуток корисних копалин в 10 разів, щоб задовольнити попит на акумулятори для електромобілів.

Від моменту проектування до введення в експлуатацію шахти може пройти до 20 років — будівництво вимагає значного часу і великої кількості ресурсів.

Від 4 до 16 років потрібно на збір необхідних техніко-економічних обґрунтувань — документів, що доводять доцільність створення шахти, — та інженерно-будівельні роботи. І це не рахуючи того, що паралельно повинні з’являтися нові гірничо-збагачувальні заводи, де корисні копалини обробляються.

За підрахунками МЕА, ввести в експлуатацію необхідно як мінімум 127 нових копалень по всьому світу. Тільки в такому випадку країни зможуть досягти цілей вуглецевої нейтральності в транспортній сфері.

Якщо ж нічого не робити, вже до 2025 року світ відчує дефіцит літію — ключового компонента акумуляторів поряд з нікелем і кобальтом. Зростаючий попит на електромобілі вже зараз перевищує пропозицію — цінних металів перестає вистачати.

За даними МЕА, щоб досягти нульових викидів, на дорогах повинні з’явитися 2 мільярди електромобілів вже до 2050 року. При цьому продажі електромобілів в минулому році склали тільки 6,6 мільйонів транспортних засобів.

Ускладнюється ситуація відмовою автоконцернів від установки дизельних і бензинових двигунів в своїх машинах. Здавалося б, автопромисловці дотримуються принципів “зеленої” економіки, але на ділі виявляється, що літієва галузь не встигає за цим переходом, і повністю замінити автомобілі на електрокари в одну мить не вийде.

Так, один акумулятор містить в собі 8 кілограмів літію. За даними Геологічної служби США, світове виробництво літію в минулому році склало 90,7 млн кг, що дозволило створити 11,4 мільйона акумуляторів для електромобілів. У контексті необхідних 2 мільярдів електромобілів до 2050 року – це не багато. Тому в МЕА заговорили про розробку нових родовищ, — тільки так вдасться задовольнити попит на електричний транспорт.

Як поява нових 127 місць видобутку копалин позначиться на планеті — не уточнюється. Проте, вже зараз відбувається забруднення екосистем літієво-нікелевими рудниками. Якщо поява нових копалень не супроводжуватиметься посиленням норм при їх експлуатації, ситуація із забрудненням, ймовірно, значно погіршиться.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button