Всесвіт

Залізо на Марсі вироблятимуть з бруду, сонячного світла і місцевого “повітря”

Вчені придумали, як добувати залізо з марсіанського реголіту. Технологічний процес описаний в статті в науковому журналі Acta Astronautica.

Red Mars Фото від KuzovlevA

Австралійські дослідники з технологічний університет Свінберн розробили технологічний процес для виробництва заліза на Марсі. Вони пропонують використовувати в якості джерела енергії концентроване сонячне світло, а залізо добувати з реголіту за допомогою карботермічного відновлення.

Експерименти на марсоході perseverance продемонстрував можливість видобутку на Червоній планеті кисню за допомогою електролізу вуглекислого газу (CO2). Під час цього процесу в якості побічного матеріалу виділяється велика кількість монооксиду вуглецю (CO). Дослідники пропонують об’єднати установку з видобутку кисню з виробництвом заліза, щоб використовувати побічні продукти.

Марсіанський реголіт на знімку марсохода Curiosity. Фото: NASA

У своїх розрахунках вчені показали, що гарячий газ, отриманий в результаті електролізу вуглекислого газу, буде багатий CO (91%). Його можна використовувати для попереднього нагрівання реголіту. Крім того, конденсуючи монооксид можна отримувати чистий вуглець.

Дослідники проаналізували склад марсіанського реголіту (грунту) і виявили, що при додаванні до нього 10% вуглецю при температурі 1120°C і тиску 7 мбар (тиск атмосфери на Марсі) можна отримати рідке залізо з конверсією 99,9%. При цьому сплав буде містити невелику кількість домішок вуглецю, кремнію, фосфору і хрому.

Автори роботи вважають, що отриманий матеріал можна буде використовувати для незалежного виробництва різних машин і пристроїв для колонії на Марсі. Технологія заснована виключно на місцевих матеріалах і не вимагає доставки вантажів з землі.

Якщо ви хочете побудувати щось велике на Марсі без необхідності платити за запуск всього з Землі (наприклад, великі супутники, марсіанські колонії, заправні станції та багато іншого), це може бути дуже цінним процесом.

Акбар Рамдхані, професор Технологічного Університету Свінберн і співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments