Інтернет

SpaceX представила бюджетну супутникову антену Starlink Mini

SpaceX показала, який вигляд має нова бюджетна антена Starlink Mini, яка з’явиться в продажу через кілька місяців. Глава компанії Ілон Маск повідомив, що новий пристрій коштуватиме приблизно вдвічі дешевше за стандартну модель: близько $250-300. Новинка менша за стандартну антену V4, тому її зручно носити в рюкзаку або сумці. При цьому вона забезпечує швидкість завантаження 100 Мбіт/с і швидкість вивантаження 11,5 Мбіт/с за затримки в 23 мілісекунди, цього більш ніж достатньо для персонального використання або невеликого домоволодіння.

Ілон Маск прокоментував новину в X (Twitter) і повідомив, що вже використовує новий пристрій. Він зазначив, що на встановлення антени пішло менше 5 хвилин і що її можна легко переносити в рюкзаку. Маск вважає, що цей продукт зможе змінити світ, надавши доступ до швидкого інтернету в будь-якому місці.

Крім того, Маск повідомив, що Starlink Mini коштуватиме приблизно $250-300, що приблизно вдвічі дешевше за стандартну антену, яку продають у США за $499 доларів після нещодавнього зниження ціни на $100.

Що стосується продуктивності: Маск поділився результатами тесту швидкості, які показали, що Starlink Mini забезпечує швидкість завантаження 100 Мбіт/с і швидкість вивантаження 11,5 Мбіт/с при затримці в 23 мілісекунди. Нова антена буде повільнішою порівняно з базовою моделлю, але такої швидкості буде достатньо для більшості повсякденних завдань, включно з потоковим відео в 4K.

SpaceX планує випустити Starlink Mini в окремих регіонах світу через кілька місяців. Маск зазначив, що Mini може стати чудовим бюджетним варіантом для резервного інтернет-з’єднання на випадок проблем з основною лінією.

Залишається невідомим, скільки коштуватиме щомісячна підписка для користувачів Starlink Mini, особливо якщо антена буде використовуватися як тимчасове рішення. Наразі багато користувачів у США платять за стандартний план Starlink $120 на місяць. З моменту запуску Starlink вже залучив 3 мільйони користувачів у всьому світі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button