Здоров'я

Учені представили нову стратегію лікування жирової хвороби печінки

Команда з Німеччини виявили нову терапевтичну мішень для блокування неалкогольної жирової хвороби печінки, яка зачіпає приблизно кожну третю дорослу людину у світі. Лікування вже повернуло назад важке захворювання і відновило функцію печінки в доклінічних моделях.

by @lawanastudio

У міру прогресування неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) призводить до печінкової недостатності. Вивчаючи механізми розвитку НАЖХП, вчені з Дюссельдорфського університету виявили, що насичені жирні кислоти в кровоносних судинах призводять до вироблення сигнальних молекул SEMA3A, що блокують транспортування жиру з печінки до жирових тканин.

Експерименти показали, що посилення вироблення SEMA3A виникає через надлишок пальмітинової кислоти. Пригнічення SEMA3A призвело до повернення назад накопичень жиру в тканині та відновлення функції печінки.

Тепер вчені мають намір підтвердити отримані результати в подальших доклінічних експериментах, щоб переконатися в безпеці та ефективності такої стратегії для людини. Примітно, що крім НАЖХП вчені побачили аналогічні ознаки блокування кровоносних судин у разі цукрового діабету, тому сферу застосування лікування потенційно може бути розширено.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button