Всесвіт

Спітцер показав туманність Каліфорнія

За п’ять днів до завершення місії Спітцера вчені використовували інфрачервону камеру космічного корабля, щоб зробити кілька знімків туманності Каліфорнія.

Туманність Каліфорнія – досить пам’ятна ціль, враховуючи, що управління місією і наукові операції були засновані в Лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії і Каліфорнійському технологічному інституті. Це останнє мозаїчне зображення, отримане Спітцером і одне з сотень, показаних космічним телескопом протягом всієї його роботи.

Вона розташована приблизно в 1000 світлових років від Землі і виглядає більш ніж трохи схожою на однойменний штат, якщо дивитися на неї за допомогою телескопів видимого світла: вона довга і вузька, згинається праворуч у нижній частині. Видиме світло виходить від газу туманності, нагрівається сусідньою надзвичайно масивною зіркою Ксі Персея або Менкіб. Інфрачервоні знімки від Спітцера виявляють іншу особливість: теплий пил, схожим за консистенцією на сажу, яка змішується з газом. Пил поглинає видиме і ультрафіолетове світло від сусідніх зірок, а потім повторно випромінює поглинену енергію у вигляді інфрачервоного світла.

Спитцер показал туманность Калифорния

З 2009 по 2020 рік Спітцер використовував 2 детектори, які одночасно показували сусідні ділянки неба. Детектори вловлювали інфрачервоні хвилі різної довжини: 3,6 мікрометра (показано зліва) і 4,5 мікрометра (показано праворуч). Різні довжини хвиль світла можуть виявити різні об’єкти або особливості. Спітцер сканував небо, роблячи кілька знімків у вигляді сітки, щоб обидва детектори зображали область в центрі сітки. Наклавши ці зображення одне на одного, можна побачити, як даний регіон виглядає на декількох довжинах хвиль, як, в центральній частині зображення.

В останній тиждень роботи телескопа, команда з наукової роботи вибирала ціль зі списку потенційних, які будуть у полі зору Спітцера. Туманність Каліфорнія, яка раніше не вивчалася Спітцером, виділялася з-за ймовірності змісту помітних інфрачервоних особливостей і потенційно може бути корисна для вивчення.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button