Всесвіт

Подивіться на кратери на зворотному боці Місяця на знімках “Оріона” (фото)

Космічний корабель “Оріон” продовжує віддалятися від Місяця, щоб вийти на далеку ретроградну орбіту, тобто розташовану на великій відстані від поверхні супутника на зворотному боці природного супутника Землі. Під час польоту корабель продовжує робити і відправляти на Землю селфі і знімки Місяця.

Кратери на зворотному боці Місяця. Зображення: NASA

Навігаційна камера Orion робить чорно-білі зображення Землі і Місяця в різних фазах і на різних відстанях. Ці дані являють собою не тільки красиві фотографії, але і тестування можливостей камери по роботі в різних умовах освітлення. Інженери НАСА планують використовувати результати, щоб оптимізувати камеру для підтримки роботи екіпажу в майбутніх космічних польотах.

За даними НАСА, близько опівночі 25 листопада «Оріон» знаходився на відстані 358 972 км від Землі і 89 831 км від Місяця, рухаючись зі швидкістю майже 4,2 тис.км/год.

Кратери на зворотному боці Місяця. Зображення: NASA

Далека ретроградна орбіта дозволяє істотно заощадити витрату палива, необхідного для виконання польоту, відзначають в НАСА. Під час такого маневру корабель використовує природну гравітацію супутника для руху.

Далека ретроградна орбіта дуже стабільна завдяки взаємодії з двома точками системи планета-супутник, в якій об’єкти залишаються на місці, балансуючи між гравітаційним тягою двох великих мас — в цьому випадку Землі та Місяця. При цьому орбіта така велика, що «Оріону» буде потрібно близько шести днів, щоб зробити половину обороту навколо Місяця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button