Екологія

В Антарктиці вперше виявлені мідії

Вчені виявили колонію мідій в 120 км на північ від Антарктичного півострова. Дослідники вважають, що ця знахідка є ознакою вторгнення мідій на континент у зв’язку зі зміною клімату та збільшенням руху суден у регіоні, повідомляє The Weather Channel.

Біологи з Університету Лаваля у Квебеку випадково виявили мідії, коли збирали зразки коралів в затоці Філдс на острові Кінг-Джордж.

Молюсків, мабуть, випадково доставили в Антарктику на кораблі, який прямував з Патагонії. Мідії стали першим в історії завезеним видом, що оселилися в регіоні, про що свідчить нове дослідження, опубліковане у виданні Scientific Reports.

Двостулкові молюски не є корінними мешканцями Антарктиди, раніше не було свідчень того, що молоді мідії виживали в холодних температурах Південного океану.

В Антарктике впервые обнаружены мидии

Є ймовірність, що мідії стануть першими «морськими загарбниками» Антарктиди. Це викликає стурбованість біологів: прийшлі види можуть загрожувати біорізноманіттю та екосистемам регіону Антарктичного півострова.

Знаходження цього виду в Антарктиді не означає, що він зможе виживати і розмножуватися. Але район, де були виявлені мідії, відомий спалахами все більш високих температур морської води, є ймовірність, що мідії тут приживуться в майбутньому.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button