Відео

США опублікували архів відео ядерних випробувань

У США фізики Ліверморської національної лабораторії розсекретили десятки відеозаписів, зроблених під час випробувань ядерної зброї в середині двадцятого століття.

З 1945-го по 1962-й рік Сполучені Штати Америки провели в загальній складності 210 випробувань ядерної зброї в атмосфері. Всі вони записувалися на плівку декількома камерами. Десять тисяч фільмів 50 років перебували в засекречених сховищах. І тільки зараз уряд США дав дозвіл на публікацію цих матеріалів.

П’ять років експерти Ліверморської національної лабораторії працювали над відновленням і скануванням плівок. Вчені вважають, що ці страшні кадри допоможуть уберегти людство від помилки.

“Всі ці фільми пов’язує те, що вони містять багато якісних наукових даних. Дані, які ніколи не можуть бути відтворені. Це — руйнівна зброя, і, я сподіваюся, що вона ніколи не буде використана на війні. Але її запаси вже більше 70 років є ефективним стримуючим фактором. Я сподіваюся, що цей проект допоможе зберегти цей ефект”, — сказав фізик-ядерник ЛНЛ, який очолює групу зі збереження фільмів, Ґреґ Спріґс.

Випробування ядерної зброї в атмосфері трактувалися як найменш небезпечні. Зараз зрозуміло, що це не так.

Колишній член комісії ООН з біологічної та хімічної зброї Ігор Нікулін пояснив: “Це, напевно, найбільш небезпечний вид випробувань. Хоча, в океані — теж нічим не краще. Тому що все залежить від рози вітрів. І куди ця радіоактивна хмара полетить. В принципі, вона може полетіти куди завгодно і облетіти земну кулю кілька разів. Тому наслідком є зростання числа онкологічних захворювань по всьому світу”.

В результаті, концентрація радіоактивних речовин в атмосфері досягла пікового рівня в 1965-му році. Хоча, в 1962-му році випробування були припинені. Але, ті зміни, які вже відбулися, практично незворотні.

 

Ефективних систем захисту при ядерній атаці досі не розроблено. Тільки автономні підземні бункери. Провести там можна максимум кілька років. Період напіврозпаду вуглецю-14 – 5370 років. І якщо настане Третя світова війна – переможців в ній не буде.

Серію роликів розмістили на офіційному акаунті в YouTube.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button