Земля

Стало відомо, як і чому мозок виділяє дофамін

Вчені з Медичної школи імені Гроссмана Нью-Йоркського університету в співпраці з колегами з інших інститутів, з’ясували, що нейрони, які відповідають за вироблення дофаміну, самостійно регулюють, скільки і коли випустити в мозок гормону задоволення.

Дофамін – це один з нейромедіаторів, що продукуються ендокринними клітинами головного мозку. Будь-які моменти, які приносять людині радість, – смачна їжа, приємні запахи, спілкування з домашнім вихованцем, довгоочікуваний відпочинок – супроводжуються викидом в кров цієї біологічно активної речовини.

Також загибель дофамінових нейронів – одна з причин розвитку хвороби Паркінсона, тому вчені уважно вивчають цю речовину.

Автори нового дослідження вирішили з’ясувати, як відбувається вивільнення дофаміну в організмі і з яких причин. Експерти провели експеримент – ввели в деякі клітини мозку мишей ботокс – токсин, що перешкоджає відправку нейронами хімічних сигналів. В ході дослідів фахівці спостерігали, чи продовжують клітини виробляти гормон.

Виявилося, що «паралізовані» клітини припинили вироблення гормону, незважаючи на те, що до них продовжували надходити сигнали від «здорових» сусідніх клітин. Звідси дослідники роблять висновок, що процес вироблення дофаміну саморегульований.

Далі вчені планують зайнятися вивченням зв’язку активності дофамінових нейронів з деякими іншими факторами – тим же вивільненням кальцію.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button